Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Mam tylko 1% szans, że zostanę strażakiem

Tylko 1% szans to motto przewodnie tegorocznej kampanii dotyczącej przekazywania 1% podatku na rzecz Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych rozpadem i marginalizowanych mają minimalne szanse w dorosłym życiu, aby prowadzić normalne życie.
O autorze
2 min czytania 2017-03-01

Trudno pomagać dzieciom z rodzin wykluczonych, w społeczeństwie nie ma zrozumienia dla tego problemu…jest za to mnóstwo łobuzów, agresywnej młodzieży i dzieci, których nikt nie lubi.

Liczba rodzin, które w 2015 roku skorzystały z usług Centrum Pomocy Społecznej to 2 757 (4476 osób) co stanowi ok 4% rodzin mieszkających na terenie dzielnicy Śródmieście, 6,24% ze wszystkich zamieszkałych w rejonie rodzin z dziećmi korzystało z pomocy społecznej. Rodziny korzystające z pomocy to rodziny dotknięte problemami ubóstwa, uzależnień, niepełnosprawności – w większości z nich wychowują się dzieci, które są narażone na odziedziczenie problemów rodziców. Śródmieście ma też trzeci, co do wysokości wśród 18 dzielnic w Warszawie wskaźnik dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej do ogólnej liczby dzieci zamieszkałych w dzielnicy.

Dziecko wychowywane w niesprzyjających warunkach (ekonomicznych, emocjonalnych, społecznych) pozbawione jest bodźców stymulujących jego rozwój, nie rozwija w pełni swojego potencjału intelektualnego, ale dzięki odpowiednim oddziaływaniom dydaktyczno–wychowawczym może nadrobić te zaległości.

„Walczymy o lepsze jutro dla naszych podopiecznych”- mówi Prezes Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Pani Anna Gierałtowska. „Często na bogatym warszawskim Powiślu nie zauważamy, że wiele dzieci jest zaniedbanych, brudnych, niedożywionych. I właśnie nimi zajmujemy się, na co dzień. Wspieramy też rodziców, aby ich dzieci pozostały w rodzinnych domach, rozwijały się harmonijnie i zdrowo. Chcemy dać im 1% szans na lepsze życie w przyszłości.” Dodaje Pani Ania.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Dzieci na Powiślu są niedożywione, chodzą brudne i źle ubrane, często nie są objęte rutynową opieką lekarską, spędzają czas same, bez kontroli i opieki osób dorosłych, nie chodzą do szkoły. Zaniedbani podopieczni Powiślańskiej Fundacji Społecznej są nadmiernie pasywni lub agresywni, pesymistycznie patrzą w przyszłość, nie ufają ludziom, nie potrafią budować relacji z rówieśnikami, ale i dorosłymi. W swoich dwóch świetlicach Fundacja opiekuje się codziennie 30-ciorgiem takich dzieci. Wychowawcy zastępują im rodziców troskliwą opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji, naukę codziennych umiejętności oraz czyste ubranie i ciepły posiłek. Asystenci rodzinni nie ograniczają się do opieki nad dziećmi, wspierają całe rodziny oferując pomoc psychologiczną, prawna i wychowawczą. Dorosłych uczą jak stać się dobrymi rodzicami, pomagają w sprawach mieszkaniowych, finansowych i poszukiwaniu pracy.

Kampania startuje na początku marca 2017 roku i potrwa do końca kwietnia. Będziemy rozsyłali e-mailing do mieszkańców i firm ze Śródmieścia. Dzięki uprzejmości lokalnych przedsiębiorców na Powiślu zawisną plakaty. Planujemy też akcję bannerową na portalach społecznościowych i na fanpage’u Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Powstała specjalna strona internetowa www.dziecipowisla.pl, poprzez którą można przekazać swój 1%.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się