Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Power Generation. Pieniądze, seks i władza, czyli co napędza osoby po 50. [badanie]

Wyobraźmy sobie planetę, na której mieszka grupa superbohaterów, którzy zamiast mocy jak postacie z Marvela, mają w sobie coś więcej. Tymi superbohaterami są osoby z pokolenia 50 – 70 latków, którzy są inni niż się wszystkim wydaje.
O autorze
2 min czytania 2019-07-15

Skąd to wiadomo? Z badania „Power Generation. Pieniądze, seks i władza, co napędza osoby po 50.”, które na zlecenie  agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimited, przeprowadziła agencja badawczo-strategiczna Atena Research & Consulting.

– Mają wysoką siłę nabywczą, a jego przedstawiciele często zasiadają na najwyższych stanowiskach w firmach i władzach. Coraz bardziej koncentrują się na własnych potrzebach, są aktywni i dbają o zdrowie. Uwolnili się od ograniczających ich kompleksów i przeżywają drugą młodość również w swoich związkach – mówi Elżbieta Wojtczak, CEO Communication Unlimited.

Dobrzy konsumenci

„Superbohaterowie 50+” potrafią zagiąć świat. Średnio czują się 11 lat młodziej, niż wskazywałaby na to ich metryki. 63 proc. ćwiczy, dba o siebie i zdrowo się odżywia. Z badania wynika, że 42 proc. osób spośród dzisiejszych 50 – 70 – latków jest zadowolona ze swojej sytuacji finansowej, a 68 proc. ocenia ją nawet jako stabilną, mocno na tę stabilizację pracując. Ponad połowa (53 proc.) podejmuje się dodatkowych prac w celach zarobkowych. Z kolei ponad 40 proc. wśród tych, którzy na emeryturze już są, podejmuje się prac dorywczych, a co czwarty deklaruje, że jest nadal aktywny zawodowo.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Uważają, że pieniądze są nie tylko po to, aby płacić rachunki, ale przede wszystkim, by realizować marzenia. Coraz bardziej koncentrują się na sobie i mówią: „to nasze 5 minut”. 93 proc. uważa, że czas dla siebie jest ważny – mówi  Agnieszka Brytan-Jędrzejowska, CEO Atena Research & Consulting.

Smart shopperzy

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Przedstawiciele pokolenia Power Generation to dobrzy konsumenci, ale również świadomi smart shopperzy. 60 proc. badanych ma zadatki na hipsterów – śledzą trendy żywieniowe i robiąc zakupy, szukają produktów zdrowych, naturalnych i bez chemii. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Nawet mniej zamożni starają się, o ile pozwala im budżet, wybierać produkty o dobrej jakości. Z kolei lepiej sytuowani, którzy kupują produkty premium, chętnie korzystają z rozmaitych promocji. Większość (70 proc.) zaopatruje się w sprawdzonych, lokalnych miejscach (głównie osoby powyżej 60 roku życia i kobiety). Dla 59 proc. ważne jest czy produkty pochodzą od polskich producentów.

„Superbohaterom” po 50 – tce nieobcy jest im świat internetu. Co czwarty robi zakupy w sieci i to co najmniej raz w tygodniu kupując najczęściej: ubrania, sprzęt RTV/AGD, książki, kosmetyki i obuwie.

– Z naszego badania wynika, że nowoczesność, przebojowość i energia życiowa to domena nie tylko młodych osób, ale również pokolenia 50 – 70 latków. Zapomnijmy o nich jako kojarzonych z siwymi babciami czy dziadkami silversami. Pokolenie to ma moc, stąd też nasza nazwa Power Generation. Czas skończyć ze stereotypami, szczególnie że liczebnie jest to rosnąca grupa konsumentów – podsumowuje  Agnieszka Brytan-Jędrzejowska.

Informacja o badaniu:

Badanie „Power Generation. Pieniądze seks i władza – co napędza osoby po pięćdziesiątce”, zrealizowała na zlecenie agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimitted agencja badawczo-strategiczna Atena Research & Consulting.

Badanie przeprowadzono metodą ilościową oraz jakościową na przełomie marca i kwietnia 2019 r. Pomiar ilościowy zrealizowano metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 815 osób w wieku 50-70 lat (reprezentatywność dla płci, przedziałów wiekowych, wykształcenia oraz wielkości zamieszkiwanych miejscowości). W badaniu jakościowym zrealizowano 24 pogłębione wywiady etnograficzne w domach i otoczeniu respondentów, uzupełnione 24 pamiętnikami etnograficznymi.