Wpływ pandemii na branżę ozonowania [raport]

W Polsce ogłoszono stan epidemii 20 marca 2020 roku – jednak już wcześniej był widoczny duży niepokój społeczny w związku informacjami o nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa w kraju i na świecie.
O autorze
1 min czytania 2020-05-27

Chęć powzięcia wszelkich środków mających na celu ochronę zdrowia ludzi sprawiła, że epidemia przyczyniła się do znacznego wzrostu zainteresowania usługami dezynfekcji pomieszczeń.

Poniższa infografika jasno pokazuje, jak panująca sytuacja wpłynęła na branże dezynfekcji na przykładzie działania firmy PSG Polska. Analizy wskazują na znaczne wzrosty w takich obszarach jak: ruch w witrynie, kontakt oraz liczba zleceń:

Wszechobecny niepokój i strach przed zachorowaniem nie pozostały bez wpływu na funkcjonowanie wielu instytucji i przedsiębiorstw. Wraz z nadejściem pandemii firma została postawiona w stan gotowości – chęć zapewniania bezpiecznych warunków pracownikom i klientom zaowocowała wzrostem zainteresowania naszymi usługami w ramach dezynfekcji pomieszczeń.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kwalifikacja zgłoszeń i skala działania

Czas pandemii jest dla branży bardzo wymagającym okresem. Zamiast na skali działania, należy skupić się na precyzji wykonywanych usług, dlatego najwyższy priorytet realizacji otrzymywały miejsca o szczególnym narażeniu zdrowia (tzw. przypadki potwierdzone).

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W pierwszych tygodniach opieką zostały objęte strategiczne lokalizacje względem funkcjonowania służb Państwa, a były to między innymi:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
  • dezynfekcja Oddziału Izolowanego w standardzie zakaźnym w związku z wykryciem COVID-19 w Szpitalu Bródnowskim,
  • dezynfekcja Przychodni Zdrowia na terenie Lotniska Chopina w Warszawie oraz wieży kontroli lotów na terenie lotniska w Katowicach – należących do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej,
  • dezynfekcja biurowca Spektrum Tower w Warszawie, po pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w stolicy,
  • dezynfekcja budynków Prokuratury Krajowej ze względu na udostępnianie pomieszczeń dla Narodowego Funduszu Zdrowia,
  • dezynfekcja jednostki wojskowej – oddziału Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego,
  • dezynfekcja budynków należących do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa,
  • dezynfekcja UdSKiOR, PFRON, oraz innych budynków należących do Miasta Stołecznego Warszawy.

Dezynfekcja pomieszczeń na pierwszej linii frontu

Działania firmy w pierwszych tygodniach pandemii doskonale obrazuje poniższa infografika:

Cały raport dostępny jest na stronie.