Góra Rushmore w wersji eko. Ta instalacja została stworzona z e-odpadów

Góra Rushmore w wersji eko. Ta instalacja została stworzona z e-odpadów
W tym tygodniu najważniejsi przedstawiciele państw spotykają się w St Ives w Kornwalii na dorocznym szczycie G7. Aby wysłać im wiadomość, która będzie widoczna na całym świecie, firma mucisMagpie zamówiła pracę o nazwie „Mount Recyclemore” – jest to rzeźba inspirowana słynnym amerykańskim pomnikiem.
O autorze
1 min czytania 2021-06-11

Według The Art Newspaper rzeźba wykonana jest z 12 ton odpadów elektronicznych – dokładnie z 20 000 wyrzuconych części sprzętów elektronicznych. Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe – stanęła na Sandy Acres w Kornwalii, czyli blisko miejsca, w którym ma się odbyć szczyt G7.

Celem instalacji jest uświadomienie szkód dla środowiska naturalnego, jakie powodują odpady elektroniczne. Być może to zwróci uwagę światowych przywódców, którzy właśnie przygotowują się do omówienia spraw dotyczących zmian klimatycznych i bardziej ekologicznej przyszłości wszystkich państw.

Warto dodać, że e-odpadowa Góra Recyclemore przedstawia twarze siedmiu przywódców, którzy pojawią się na szczycie G7: prezydenta USA Joe Bidena, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, premiera Japonii Yoshihide Suga, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, premiera Włoch Maria Draghi, premiera Kanady Justina Trudeau i niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

– Patrzymy na nich i mamy nadzieję, że ukłujemy ich sumienie. Chcemy uświadomić przywódcom, że wszyscy przyczyniamy się do produkcji odpadów – mówi na łamach BBC jeden z twórców rzeźby, Joe Rush.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Warto dodać, że firma mucisMagpie przekaże 1 funt z każdego sprzedanego produktu na organizację charytatywną WasteAid. Przychody zostaną wykorzystane na finansowanie programów edukacyjnych WasteAid, które obejmą naukę o zrównoważonym zarządzaniu odpadami elektronicznymi w krajach o niższych dochodach.

Słuchaj podcastu NowyMarketing