Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

W jaki sposób skutecznie docierać do „cyfrowych zombie”? Jak tworzyć brain-friendy komunikację reklamową? Czy marki powinny podejmować tematy związane ze zdrowiem psychicznym?

SPRAWDŹ

Żubr powraca do korzeni w kampanii „Kolej na Żubra”

Po latach Żubr powrócił do źródeł swojego sukcesu i ponownie nawiązał współpracę z agencją PZL. Kampanią ją inaugurującą jest „Kolej na Żubra”.
O autorze
1 min czytania 2015-03-25

Najnowszą historię wymyślił i wyreżyserował Iwo Zaniewski – współtwórca i reżyser pierwszych filmów Żubra: „Cieszymy się niezmiernie, że Żubr wrócił do matecznika. Nasza filozofia  nie zmieniła się przez te lata. Chcemy, aby obcowanie z reklamą było dla konsumentów poza wszystkim miłym przeżyciem i budziło sympatie oraz szacunek dla marki”.

W najnowszej historii główny bohater prezentuję inną niż zwykle postawę – jest zdecydowany, wręcz nieustępliwy w obronie słusznej sprawy. „Po raz kolejny mamy okazję zobaczyć żubra stającego w obronie równowagi panującej w puszczy. Tym razem zobaczymy naszego bohatera w konfrontacji z zupełnie nowym zagrożeniem pochodzącym spoza świata zwierząt” – mówi Kamil Trąbiński, młodszy menedżer marki Żubr.

W filmie pojawiają się więc tory i parowóz, czyli elementy należące do świata ludzi, z którym to światem po raz pierwszy w reklamie spotyka się Żubr.

Sposób opowiadania historii różni się w zależności od tego, czy będzie emitowana w internecie, radiu czy w prasie. Takie formy, jak komiks czy inne niespodzianki pokazują nowe, ciekawe  możliwości dotarcia do odbiorców. Kampanię będzie można podziwiać od kwietna do lipca w telewizji, outdoorze, internecie, prasie oraz w sklepach.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Warto przypomnieć, że to właśnie PZL stworzył wizerunek marki oraz platformę komunikacyjną, w której piwo reklamowane jest bez pokazywania sytuacji jego spożycia. Rewolucyjny wówczas pomysł „broni się” do dziś, dzięki konsekwencji w komunikacji, pokazaniu piękna polskiej przyrody oraz zaskakującym, dwuznacznym hasłom.

Za kreację reklamy zrealizowanej w całości w Puszczy Białowieskiej odpowiada agencja PZL. Produkcją zajął się dom produkcyjny Papaya Films, udźwiękowieniem Studio dźwiękowe Juice, a postprodukcją Platige Studio. Za działania print, OOH oraz kampanię w radio odpowiada agencja PZL, za działania digital agencja G7, za planowanie i zakup mediów dom mediowy MEC, działania PR realizuje agencja Q&A Communications.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się