Female Tribes, czyli Kobieta Nowej Ery

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Female Tribes, czyli Kobieta Nowej Ery

J. Walter Thompson przeprowadziła globalne badanie Women’s Index wśród kobiet na wszystkich kontynentach, z którego wynika m.in., że niezależnie od kultury, w której żyją, dla 78% kobiet nastały najlepsze czasy, 86% badanych czuje, że kobiecość to ich siła, a 76% z nich przejęła decyzje finansowe.

W badaniu wzięło udział 4 300 kobiet z dziewięciu państw, które potwierdzają nadchodzące trendy we współczesnym świecie kobiet.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowe globalne badanie przeprowadzone przez J. Walter Thompson mówi, że kobiety są najbardziej wschodzącym rynkiem na świecie. Nigdy wcześniej nie czuły się bardziej ambitne i zmotywowane niż teraz. Podejmują więcej decyzji finansowych i zarabiają tyle, ile ich partnerzy. Jednak nadal czują, że ich osiągnięcia i aspiracje nie są dostatecznie doceniane.

Women’s index jest "twardym" globalnym badaniem współczesnej kobiety. Sprawdza postawy kobiet niemal we wszystkich aspektach od kariery zawodowej, ambicji, religii i finansów po seksualność, wygląd, atrakcyjność, wychowanie i zdrowie.

Na bazie badania Women’s Index i trzech lat dodatkowych analiz J. Walter Thompson stworzyła 20 nowych „plemion” kobiet zwanych Female Tribes, które podsumowują kluczowe trendy i aspekty kobiecego postępu na całym świecie.

Przykładowe plemiona:

Azjatycki Typ Alfa - Nowoczesne azjatyckie kobiety wychodzą ze stereotypu uległej, opiekunki domowego ogniska, aby stać się potęgą ekonomiczną. W Azji jest największy stosunek kobiet CEO do mężczyzn prezesów na świecie, a dwie trzecie kobiet w Chinach to miliarderki.

W Chinach dziewczynki i młode kobiety stawiają edukację i przyszłą karierę nad przyjaźń i zabawę. 50% kobiet w Chinach pragnie być bardziej „agresywna" i wypiera patriarchat. 63% twierdzi, że wykorzystuje swoją kobiecość jako środek władzy i wpływów.

Nastoletnia Aktywistka – Bardziej dojrzałe i dorosłe niż wskazywałby na to ich wiek. Świadomie i z pasją chcą zmieniać świat wokół siebie. Dorastanie w nieprzyjaznym otoczeniu skłania je do chęci zmiany. Uzbrojone w idealizm i mające dostęp do social mediów wiedzą, co zrobić, by ich głos został usłyszany. W czasie badania 1000 kobiet w wieku 12-19 lat badane stwierdziły, że najbardziej niepokoi je terroryzm (61%) i wojny (60%). Mają także obawy o stan naszej planety (57%) oraz gospodarki ( 53%). Tylko 56% uważa, że mężczyźni i kobiety są traktowane jednakowo w miejscu pracy, a 87% twierdzi, że dyskryminacja rasowa nadal istnieje.

Ikony Kultury - Hollywood przewiduje, że rok 2016 będzie czasem kobiecych ról, aktorek, autorek scenariuszy i reżyserek. Bez wątpienia zwiększająca się rola kobiet, a co za tym idzie wzrost czasu ekranowego poświęconego kobietom przyniosły filmom wyższe zyski nawet o 30% mającego coś wspólnego ze wzrostem czasu ekranowego poświęconego kobietom. W rzeczywistości w badaniu Women’s Index 80% badanych uważa, że kobiety mają i będą miały więcej do powiedzenia i staną się influencerkami w kwestiach kulturowo-społecznych. 72% kobiet jest bardziej zainteresowana obejrzeniem filmów z kobietami w rolach silnych charakterów.

„Badanie Women’s Index, czyli analiza współczesnych kobiecych plemion Female Tribes pomaga nam lepiej zrozumieć, jakie zmiany czekają nas  w najbliższym czasie w kontekście roli płci we współczesnym świecie, a co za tym idzie zmiany sposobu komunikacji wartości marek. To wzmacnia zdecydowanie pozycjonowanie naszej agencji, jako eksperta w grupie docelowej kobiet. Mamy wiele marek kobiecych, które prowadzimy z sukcesami, ale to badanie wprowadza zupełnie nowe światło na kwestię płci. Powoli zaczynają dominować nowe wartości jak intuicja, empatia czy rozsądek. Kobiety coraz częściej podejmują kluczowe decyzje wokół nas, co zmienia siłę tych wartości, na których budujemy przekaz. Globalny wgląd w profil nowoczesnych kobiet pozwala nam oferować znacznie lepsze doradztwo czy pionierskie usługi, co z kolei pomaga firmom i markom lepiej służyć największej grupie konsumentów na całym świecie, jakim są kobiety." – mówi Maciej Obuchowicz, Director of Strategic Planning w grupie J. Walter Thompson.

Kluczowe statystyki z badania Women’s Index:

 • 50% badanych kobiet przejęła rolę głównego żywiciela rodziny,
 • 79% zgadza się, że posiadanie dzieci sprawia, że pracują, efektywniej i są bardziej zorganizowane,
 • 43% czuje, że ich opinia znaczy mniej, ponieważ są kobietami,
 • 78% kobiet z wyżu demograficznego zgadza się, że spełnienie seksualne nie jest zarezerwowane tylko dla młodych,
 • 59% czuje, że ich atrakcyjność i kobiecość może zostać użyta jako siła,
 • 1/10 kobiet (1/4 w Brazylii) mówi, że zakończyły toksyczny związek dzięki inspiracji telewizyjną lub filmową rolą kobiecą,
 • 56% wierzy, że jest bardziej ambitna niż partner czy małżonek,
 • 82% wierzy, że kobiety powinny się wspierać w rozwoju kariery zawodowej,
 • 61% mówi, że role filmowe i telewizja wpłynęły na ich dorosłe życie,
 • 58% stwierdza, że warto być bardziej ambitną i asertywną,
 • 48% uważa, że raczej nie liczy na nikogo, by osiągnąć własny sukces,
 • 68% kobiet wie, że osiągnie wyznaczony przez siebie cel,
 • 74% widzi, że ich praca ma bezpośredni wpływ na to, kim są i jak się czują,
 • 44% zgadza się, że warto odłożyć w czasie macierzyństwo i małżeństwo dla kariery zawodowej.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij