Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i VIP Travel wspólnie pokazują piwną historię stolicy Dolnego Śląska

Najstarszy browar w Polsce, pierwszy i do dziś funkcjonujący browar restauracyjny, kilkanaście browarów na terenie Dolnego Śląska – Wrocław i okolice...
O autorze
2 min czytania 2017-05-24

…mają w dziedzinie piwowarstwa bardzo bogatą, niemal tysiącletnią historię, którą Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa pokazuje wspólnie z VIP Travel Wrocław.

Wycieczki są często jedyną okazją, by poznać zamknięte na co dzień miejsca i usłyszeć o przeszłości najważniejszych piwnych punktów na mapie Wrocławia.

Największy browar wrocławski – Browar Haasego (ul. Krakowska 100), który można było zwiedzić w ramach cyklu wycieczek „Piwny Wrocław”. Dziś mieści się tam znany Klub Zaklęte Rewiry, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia, w tym dla Geeków piwnych – Beer Geek Madness. 

„Piwny Wrocław” to inicjatywa, w ramach której pokazujemy miasto spotkań z nieznanej strony – to tutaj pojawiły się jedne z pierwszych w Polsce browary, tutaj tworzyła się historia piwowarstwa. Wspólnie z przewodnikiem odkrywamy przeszłość tych miejsc. Organizowane co sobotę wycieczki są jedyną okazją do poznania Wrocławia od strony piwnej turystyki.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Siedem wycieczek dla fanów piwa

Fani dobrego piwa, interesujący się jednocześnie jego historią, wspólnie opracowali harmonogram wycieczek w miejsca związane z piwowarstwem. Przewodnik w interesujący sposób opowiada o każdym z siedmiu miejsc, która w znaczący sposób zapisało się w historii piwowarstwa i browarnictwa Wrocławia. – To opowieści, których nie znajdzie się w książkach – mówi Michał Karczmarek, prezes Koła Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK. – Zdarza się, że przechodzimy codziennie obok miejsca, którego historia jest fascynująca, jednak trudno znaleźć źródło informacji, które pomogłyby nam ją poznać. Jako wielbiciel Wrocławia chcę, by świadomość mieszkańców, znajomość zakamarków miasta i miejsc, które odegrały w jego rozwoju znaczącą rolę, była jak największa – dodaje Michał Kaczmarek.

Podążamy śladami piwowarstwa we Wrocławiu

Pierwsza wycieczka, inaugurująca całe wydarzenie o nazwie „Piwny Wrocław” odbyła się 29 kwietnia i pokazała historię wrocławskiego piwowarstwa – od produkcji do wyszynku. Jej finał miał miejsce w Browarze Złoty Pies, w którym zwiedzanie połączone było z degustacją. W kolejne soboty możliwe było zwiedzenie największego wrocławskiego browaru – Browaru Haasego, następnie jednego z najsłynniejszych przedwojennych punktów rozrywkowych – Etablissment Friebeberg, Browaru Mieszczańskiego, który stanowi jeden z najlepiej zachowanych zespołów budynków browarnianych. 25 maja przewodnik opowie o Browarze Piastowskim i zaprosi wszystkich do Browaru Stu Mostów. W ostatnią sobotę maja zaplanowano specjalną atrakcję – Browar Engelhardta i nadodrzańskie lokale piwne od Dąbia do Bartoszowic, połączone z rejsem statkiem. Zapisy na wycieczkę przyjmowane są do najbliższej środy, 24 maja.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Konsekwentnie pokazujemy, jak ciekawy jest Wrocław i jego piwna historia. Podane w tak atrakcyjnej formie informacje, atrakcyjne wycieczki i pasja opowiadającego stanowią doskonałe powody, by zaplanować sobotę w ramach „Piwnego Wrocławia” – tłumaczy Elżbieta Lenczyk, dyrektor Centrum Kultury „Zamek” i Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Ostatnia wycieczka zaplanowana jest na 3 czerwca, podczas niej możliwe będzie zwiedzenie zachowanego do dziś dawnego składu piwa Conrada Kisslinga, industrialnego zabytku Wrocławia.

Tym, którym nie będzie dane uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem, polecamy wystawę plenerową prezentowaną na Rynku Wrocławskim w dniach 1-16 czerwca pt. „”Browarnictwo we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Historia i współczesność”. Na kilkunastu planszach, bogato ilustrowanych archiwalnymi grafikami przypomnimy o dawnej świetności piwowarstwa wrocławskiego oraz zaprezentujemy dzisiejsze browary Wrocławia i okolic, których działalność znów dowodzi, że Wrocławiowi nie przez przypadek nadano nieoficjalny tytuł „Piwnej stolicy Polski”.

Pełny harmonogram wycieczek można znaleźć na stronie.