Lubię Ludzi - nowa kampania społeczna Szlachetnej Paczki

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lubię Ludzi - nowa kampania społeczna Szlachetnej Paczki

Życzliwość, wrażliwość, pracowitość, drużynowość – przez te wartości Szlachetna Paczka będzie mobilizować Polaków społecznego zaangażowania i zjednoczenia.

fot. Leszek Ogrodnik

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Komunikacja kampanii społecznej Lubię ludzi obejmie wszystkie projekty prowadzone przez Stowarzyszenie WIOSNA, w tym Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości. Kampania ruszyła 13 czerwca.

Kampanię rozpoczęło ogłoszenie manifestu Lubię ludzi na warszawskiej „patelni” przy stacji metra Centrum. - Nie tylko czujemy, że lubimy ludzi, ale naprawdę to robimy – zadeklarował podczas otwarcia ks. Jacek WIOSNA Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. – Dostrzegamy w ludziach piękno. Spotykamy się dziś, by zamanifestować, że możemy być większością.

Nietypową konferencję poprowadził dziennikarz Michał Pol (również ambasador kampanii). W wydarzeniu wzięli udział m.in. Maciej Orłoś, Piotr Cieszewski (mówca motywacyjny i himalaista), Maciej Łagodziński (aktor), Jarosław Bieniecki (twórca Runmageddonu) i dziennikarka show-biznesowa Agnieszka Jastrzębska. Wszyscy złożyli publiczną deklarację, że lubią ludzi i podpisali się pod manifestem wartości.

- Chcemy zjednoczyć Polaków i pomóc im opowiedzieć się za tym, co łączy i buduje wspólnotę. Kampanią Lubię ludzi chcemy zbudować poczucie jedności a także wynieść dyskusję na poziom wartości – tłumaczy Jakub Marczyński, dyrektor kreatywny Szlachetnej Paczki. – Stworzyliśmy markę, z którą każdy może się utożsamić, niezależnie od różnic i społecznych podziałów.

Dzień przed oficjalną inauguracją wystartowała też platforma www.lubieludzi.pl. Każdy, kto zechce włączyć się w Lubię Ludzi, będzie mógł to zrobić na wiele sposobów. Począwszy od złożenia publicznej deklaracji i podpisania się pod manifestem, przez zakup dedykowanych gadżetów (opaska, koszulka, torba, notes), aż po aktywny udział w projektach Stowarzyszenia WIOSNA.

Założenia kampanii były przygotowywane od grudnia 2016 roku. Punkt wyjścia stanowiły badania Kantar TNS wskazujące na zmęczenie respondentów pogłębiającą się polaryzacją społeczeństwa.

Zdaniem Polaków Szlachetna Paczka reprezentuje właśnie te wartości, które mogą sprawić, że będzie nam się ze sobą żyło lepiej. Paczka to przykład przedsięwzięcia, które ma potencjał łączenia, a nie dzielenia, bo stoi na silnych filarach wartości uniwersalnych dla wszystkich Polaków – komentuje Mateusz Galica Client Service Director i szef komunikacji w TNS Polska.

Narracja „Lubię ludzi” opiera się na wartościach, które badani uznali za najbardziej przyczyniające się do dobrego funkcjonowania społeczeństwa: życzliwość, wrażliwość, pracowitość i drużynowość. – To te same wartości, które od 16 lat wyznajemy w Paczce – dodaje Jakub Marczyński.

Ambasadorami Lubię ludzi zostali m.in. Karol Kłos (mistrz Europy i mistrz świata w siatkówce), Wojciech Szczęsny (bramkarz reprezentacji Polski i AS Romy), Maja Włoszczowska (wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim) i Tomasz Majewski (mistrz olimpijski w pchnięciu kulą). W akcję włączyli się też influencerzy, m.in. Arlena Witt (blogerka i vlogerka z kanału „Po cudzemu”), Daniel Rusin (autor kanału YouTube „Reżyser życia”), Konrad Kruczkowski (autor bloga „Halo ziemia”) czy Paulina Mikuła (prowadząca kanał „Mówiąc inaczej”), Michał Pol (wieloletni redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”), Jarosław Bieniecki (twórca Runmageddonu) czy Piotr Cieszewski (mówca motywacyjny, menedżer i himalaista). Organizatorzy kampanii zapowiadają, że w jej następnych odsłonach pojawią się kolejne znane osoby.

Kampania ma charakter odsłonowy. W pierwszej fazie nacisk zostanie położony na działania PR i mocną obecność w social mediach. Kolejnym punktem ma być kampania ATL-owa realizowana m.in. przez spoty telewizyjne.

W działaniach organizacyjnych i promocyjnych związanych z Lubię ludzi Szlachetną Paczkę wspierają Facebook, Google, Grupa TVN, RMF, „Super Express”, Move Media, „Przegląd Sportowy”, Weszło oraz Allegro.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij