Facebook chce zarabiać na reklamach w grupach?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Facebook chce zarabiać na reklamach w grupach?

Niedawno Mark Zuckerberg spotkał się z administratorami najpopularniejszych, amerykańskich grup na Facebooku, żeby przedstawić im nowe funkcje, które będą dostępne dla zarządzających społecznościami, w tym m.in. rozbudowany system analityczny. Czy nowe narzędzia oddane w ręce administratorów grup...

...na Facebooku to zapowiedź wprowadzenia reklam wyświetlanych członkom grup?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do tej pory grupy na Facebooku były jednym z niewielu obszarów nieeksploatowanych reklamowo. Biorąc pod uwagę fakt, że grupy mają kilkukrotnie większe zasięgi organiczne niż profile firmowe, a zaangażowanie użytkowników grup jest nieporównywalnie większe od zaangażowania na Fanpage’ach ewentualna decyzja zespołu Facebooka związana z monetyzacją grup wydaje się bardzo dobrym posunięciem biznesowym.

Inaczej sprawa wygląda z perspektywy zwykłego użytkownika Facebooka. W swoim założeniu portal ten miał być platformą łączącą społeczności, a nie kolejnym miejscem bombardującym użytkowników komunikatami reklamowymi. Dlatego można spodziewać się, że reakcje użytkowników na reklamy wyświetlane w grupach będą negatywne. Nie zmieni to jednak faktu, że dopóki chęć przynależności do grup będzie wysoka, Facebook nie powinien obawiać się odpływu użytkowników z powodu reklam w grupach. Czas pokaże, czy w związku ze zmianami dojdzie do konsolidacji grup, czy wręcz przeciwnie – będą powstawać coraz to nowe, mniejsze i niszowe społeczności.

 

Autorka:

Anna Bilińska
Social Media Specialist, IPG Mediabrands

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij