Nacisk - I Festiwal Druku już 30 września

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nacisk - I Festiwal Druku już 30 września

Festiwal odbędzie się 30 września we Wrocławiu w podwórku przy ul. Ruskiej 46 (Galeria Neonów, centrum).

Targi plakatów, wystawy, prelekcje i warsztaty - to i wiele innych atrakcji składają się na NACISK I Festiwal Druku, który odbędzie się 30 września we Wrocławiu. Jeśli interesujesz się grafiką i ilustracją, wiesz kto zaprojektował najpopularniejsze polskie znaki i loga, fascynuje Cię obecność druku w życiu człowieka, zmienność i rozwój tej techniki oraz chcesz pogłębić swoją wiedzę - to jest wydarzenie właśnie dla Ciebie! Jeśli czujesz, że druk to sztuka, która posiada wiele fascynujących, ale obcych ci jeszcze możliwości - tym bardziej bądź częścią NACISKU i weź udział w spotkaniu z wybitnymi osobowościami, w których pracy druk ma ogromne znaczenie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas festiwalu odbędzie się pięć warsztatów. Zapisy rozpoczną się 24 września na naszej stronie www.nacisk.com. Każdy uczestnik ma możliwość zarejestrowania się na dwa warsztaty, liczba miejsc jest ograniczona. 

Harmonogram warsztatów:

TIFF (Ruska 46a/9)

11:00-13:00 Ryj pod siebie, czyli warsztaty z podstaw linorytu  -prowadzenie Maciej Zarański (Drukarnia Otwarta)  

13:30-14:30 Druk - jak go rozgryźć  -prowadzenie Dawid Korzekwa (prezes STGU) 

15:00-16:30 Sięgnąć po więcej poprzez łączenie różnych technik druku  - prowadzenie Marcin Dąbrowski (eMproove) 

17:00-17:45 RGB vs CMYK, czyli jak poprawnie przygotować pliki  - prowadzenie Szymon Kurzajczyk (drukomat.pl)

Surowiec (Ruska 46a)

14:00-15:30 Przerwa na fajkę. warsztaty trash-zinowe - prowadzenie Konrad Trzeszczkowski (ktrscbooks)

 

„Ryj pod siebie, czyli warsztaty z podstaw linorytu”
Maciej Zarański (Drukarnia Otwarta) www.klubinnowatora.pl, www.facebook.com/otwarta12

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się o podstawowych zasadach linorytu, doborze materiałów, narzędzi i kreatywnym wykorzystaniu formy, podłoża oraz wszystkiego co ma się pod ręką dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Maciej Zarański - prezes Fundacji Klub Innowatora, pisarz, drukarz, innowator społeczny. Całkowicie poświęcił się pracy dla Fundacji, pisaniu i… odtworzeniu drukarni typograficznej na Nadodrzu. Absolwent prestiżowego Technikum Poligraficznego w Nowej Rudzie, pierwszej szkoły dla drukarzy i pracowników poligrafii po 1945 roku. Szkołę ukończył w 1993 roku na kierunku maszynista typograficzny jako jeden z ostatnich roczników tego kierunku. Autor tekstów piosenek, wydawca biuletynów informacyjnych, a także pomysłodawca innowacyjnych rozmówek polsko-amerykańskich w wersji fabularyzowanej „English on Route 66” nadawanych w siedemnastu rozgłośniach radiowych na terenie Polski. W 2017 roku zadebiutował kryminałem „Powrót Sowy”. 

„Druk - jak go rozgryźć”
Dawid Korzekwa (STGU) www.korzekwa.com www.stgu.pl/czlonkowie/dawid-korzekwa

Podczas drugiego naciskowego warsztatu Dawid Korzekwa będzie opowiadał o technikach druku i poprowadzi mini warsztaty z tworzenia wypukło-drukowych czcionek.

Dawid Korzekwa - projektant graficzny; doktor habilitowany sztuk plastycznych, profesor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU. Dyrektor artystyczny wielu magazynów w tym Kursywa, Drogi, Obiekty Inżynierskie, BE Magazyn. Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA, Członek Rady Programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

„Sięgnąć po więcej poprzez łączenie różnych technik druku”
Marcin Dąbrowski www.emprooveto.pro www.facebook.com/emprooveto.pro

Tematem warsztatów jest druk interdyscyplinarny. Marcin Dąbrowski opowie o głównych cechach popularnych technik druku, z których korzysta np. drukomat oraz o tym jak można wzbogacać swoje końcowe projekty wykorzystując elementy np. typografii w projekcie offsetowym czy cyfrowym. Nie zabraknie historii o druku cyfrowym i tym co się za nim kryje w dzisiejszych czasach (czyli o zmiennych danych graficznych, kolorach specjalnych, wielokrotnych separacjach etc).

Marcin Dąbrowski - Wyrósł w rodzinie fotograficznej i tak rozpoczęła się miłość do obrazu. Dobrego obrazu, nawet bardzo dobrego. Zajmuje się od ponad 15 lat teorią barwy, pracował ponad 2 lata w R&D HP Indigo Division w Izraelu, autor zgłoszeń patentowych z zakresu druku wysokojakościowego i jego zabezpieczeń, współzałożyciel artystycznej drukarni Empresse, obecnie prowadzi projekt autorski eMproove. 

„RGB vs CMYK, czyli jak poprawnie przygotować pliki”
Szymon Kurzajczyk drukomat.pl

Każdy projektant chciałby mieć w druku to, co widzi na ekranie komputera. Projektowanie do druku może być proste pod warunkiem, że zastosujemy się do określonych zasad. Będzie więc o spadach, rozdzielczości, o ustawieniach programów graficznych i o wszystkich innych ważnych aspektach pracy z plikami, również z uwzględnieniem różnych technologii druku. To będzie garść cennej i profesjonalnej wiedzy o plikach.

Szymon Kurzajczyk - szef działu plików w drukarni drukomat.pl. Wyznaje zasadę, że zbrodnia w pliku nie zasługuje na karę tylko na poprawę i dlatego na straży poprawności projektów stoi już od pięciu lat. Prywatnie i zawodowo pasjonuje się grafiką i projektowaniem. I choć jego wymarzone wyspy Kajmany często nawiedzają huragany, on twardo stąpa po ziemi i ratuje świat plików przed błędami. Pomocny w każdej sytuacji, szczery i bardzo profesjonalny.

„Przerwa na fajkę. Warsztaty trash-zinowe”
Konrad Trzeszczkowski www.ktrsc-books.tumblr.com

Tytuł warsztatu sugeruje, że będziemy pogrywać z konwencją, materiałami i tematem. Skorzystamy z powszechnie dostępnych i niektórym dobrze znanych motywów graficznych, które zostaną przekształcone, zmienione i zdekonstruowane według wizji uczestnika. Z całości stworzymy wspólnego zina. 

Konrad Trzeszczkowski - Robię ziny, a najfajniejsze w tym jest to, że można je zrobić właściwie ze wszystkiego: patyków, różnych śmieci, jedzenia, roślin, głupich pomysłów, nonsensów i suchych żartów. Wszystko w poręcznej papierowej wersji, którą możesz łatwo zabrać ze sobą, pokazać przyjaciołom, a nawet sprzedać i jest to wszystko relatywnie łatwe do wykonania.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij