“Co mieli na sobie?”, czyli wystawa, która obala mity na temat ofiar gwałtów

“Co mieli na sobie?”, czyli wystawa, która obala mity na temat ofiar gwałtów

Studenci z Uniwersytetu w Kansas zorganizowali niesamowitą wystawę ‘Co mieli na sobie?’, która jest kontynuacją kampanii obalającej mity mówiące o tym, że ofiary gwałtów prowokują wyzywającymi strojami. Na wystawie nie widzimy obcisłych sukienek…

fot. Huffington Post

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wystawa prezentuje 18 strojów, które miały na sobie ofiary ataków. Obok prezentowanych ubrań umieszczono opisy wydarzeń z perspektywy poszkodowanych osób. Wśród pokazanych elementów garderoby nie ma ubrań wyzywających – krótkich spódnic czy koszulek z głębokim dekoltem. Widzimy m.in. czerwoną sukienkę, strój do ćwiczeń, obszerną koszulę, męski podkoszulek, bojówki czy sukienki w dziecięcych rozmiarach.

Ekspozycja „What were you wearing?” ma promować świadomość na temat przemocy seksualnej i walczyć ze stereotypami. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w 2013 roku.

Obok jednego z eksponatów możemy przeczytać: "Letnia sukienka. Wiele miesięcy później moja mama stała przed szafą i narzekała, że już nie chcę nosić żadnej z moich sukienek. Miałam wtedy 6 lat".

PS

Fundacja Dzieci Niczyje stworzyła kampanię, w której porusza problem wykorzystywania seksualnego, który dotyczy co piątego dziecka w Europie*. Celem akcji „Sekret” jest poszerzenie świadomości społecznej nt. problemu wykorzystywania seksualnego dzieci oraz zachęcenie do przeciwdziałania.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij
Reklama Zamknij