14 krajów, 14 rynków, 14 wizji content marketingu. Zapraszamy na CANnual Conference 2017!

14 krajów, 14 rynków, 14 wizji content marketingu. Zapraszamy na CANnual Conference 2017!

Content marketing w regionie CEE – jego możliwości, perspektywy i najlepsze rynkowe praktyki – będzie tematem przewodnim tegorocznej CANnual Conference, organizowanej przez weCAN, sieć afiliacyjną niezależnych agencji komunikacyjnych z Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas spotkania w Pradze, 17 października br., zaprezentowana zostanie również trzecia edycja przewodnika po branży reklamowej w regionie CEE – CANnual Report 2017.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O rosnącej roli content marketingu we współczesnej komunikacji, najlepszych związanych z nim praktykach oraz wpływie na każdy z rynków, podczas konferencji dyskutować będą specjaliści z regionu. Walk - z wykładem „Digital. The coin with many faces” – będzie reprezentował Sebastian Oszczepaliński, Digital Development Director Walk Digital.

Temat content marketingu został również obszernie omówiony w tegorocznej edycji CANnual Report. Jego misją niezmiennie pozostaje dostarczanie wiedzy firmom działającym w regionie CEE na temat trendów komunikacyjnych Europy Środkowo-Wschodniej oraz specyfiki rynku reklamowego w krajach, w których funkcjonują podmioty zrzeszone w weCAN. 320-stronicowy raport zawierający dogłębne analizy i najważniejsze dane, pochodzące z 14 rynków (Bułgaria, Czechy, Estonia, Chorwacja, Polska, Łotwa, Litwa, Węgry, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina), przedstawia wpływ czynników społecznych, politycznych i ekonomicznych na rynki lokalne oraz ocenia ich rozwój w obszarze digitalu.

Publikacja ukazuje dynamiczny wzrost wartości rynku reklamowego w Europie Środkowo-Wschodniej z 9,9 mld EUR w 2015 roku do 11 mld EUR w 2016 roku, co potwierdza jego niesłabnący potencjał rozwojowy. Nadal najchętniej wykorzystywanym medium pozostaje telewizja, a popularność reklamy prasowej spada w takim samym tempie, w jakim wzrasta popyt na rozwiązania z obszaru digital. Trend ten nasilił się w ciągu ostatnich trzech lat, w 2014 roku wydatki na działania w digitalu były większe o 4% niż wydatki na reklamę w prasie, a już w 2016 roku różnica ta wynosiła 17%.

W raporcie opublikowano również kolejny weCAN Ranking, który przedstawia udział procentowy wydatków na reklamę per capita w odniesieniu do nominalnego PKB w danym kraju. Interpretacja wartości wskaźnika pozwala ocenić czy rynek reklamy jako sektor gospodarki jest silniejszy, czy słabszy niż sugerowałaby ogólna sytuacja ekonomiczna kraju. W zestawieniu Polska znalazła się na drugim miejscu.

CANnual Conference 2017 odbędzie się 17 października br. w galerii „Černá Labuť” w Pradze. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne pod adresem.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij