QYOU w partnerstwie z Mediakraft TV uruchamia pierwszy polski kanał: QYOU Polska

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
QYOU w partnerstwie z Mediakraft TV uruchamia pierwszy polski kanał: QYOU Polska

QYOU Media (TSXV: QYOU), wiodący, światowy pośrednik dystrybucji wielokanałowej, ogłosił nawiązanie partnerstwa z Mediakraft TV, polskim oddziałem europejskiej sieci multi channel Mediakraft Networks w celu uruchomienia QYOU Polska na usłudze streamingowej sieci komórkowej Play o nazwie PLAY NOW.

Po raz pierwszy treści QYOU 24/7 zostały w pełni zaadaptowane na potrzeby polskiej publiczności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Umowa obejmuje stworzenie przez QYOU pełnej wersji ich kanału w języku polskim z udziałem lokalnych prezenterów i treściami dostarczanymi przez twórców Mediakraft TV. QYOU zapewni nowe źródła przychodów dla Twórców Mediakraft TV, umożliwiając im dostęp do nowych sponsorów i reklamodawców, jak również promując ich działalność wśród szerszej publiczności. Mediakraft TV dotychczas wyprodukowało wiele popularnych na polskim YouTubie kanałów takich jak Ponki, Topowa Dycha i Hasztagi

YouTube jest uważany za najpopularniejszy serwis wideo w Polsce - 74% osób konsumujących treści wideo w Polsce dociera do nich za pomocą portalu. (dla porównania Netflix osiąga mniej niż 10% wszystkich internautów). By zaspokoić popyt na krótkie treści w formie video wśród lokalnej publiczności, w zeszłym roku Play wprowadził treści QYOU do swojej usługi multiscreenowej PLAY NOW. PLAY jest skupionym na kliencie operatorem mobilnym z ponad 14,5 milionami użytkowników w Polsce (stan na dzień 30 czerwca 2017). Usługa OTT oferowana przez Play osiągnęła znaczącą liczbę subskrybentów w przeciągu niecałych 12 miesięcy. Z końcem 2017 roku, pojawi sie polska wersja QYOU z treściami skrojonymi na miarę lokalnego widza.

“Gdy QYOU pojawiło się w zeszłym roku w Polsce po raz pierwszy, uświadomiliśmy sobie, że z powodu silnego zapotrzebowania na video online, to region z wielkim potencjałem rozwoju - szczególnie wśród młodej publiczności.” twierdzi Curt Marvic, CEO i współfundator QYOU Media. “Partnerstwo z Mediakraft TV daje nam szansę na poskromienie powstałego apetytu i zbudowanie kanału skupionego na polskiej unikalnej i fascynującej kulturze. Rosnące zainteresowanie w online video tworzy popyt na zregionalizowane treści i w związku z tym jest to coś, co chcemy wdrożyć również na innych rynkach w nadchodzącym czasie.”

“Europa to idealne miejsce dla sceny rozwijających się kreatorów online video, a my jesteśmy dumni, że przez 5 lat zajmowaliśmy się promocją najbardziej utalentowanych Twórców w Polsce” mówi Ryan Socash, Dyrektor Zarządzający sieci Mediakraft TV. “QYOU rozumie, jak ważne jest rozwijanie programów, które mają mocny lokalny kontekst, dlatego cieszymy się, że razem z nimi dążymy do podniesienia poziomu polskich produkcji online video, poprzez zapewnienie ich autorom platformy Play Now.”

Przewidywany czas, w którym zostanie uruchomiona usługa QYOU Polska to przed końcem 2017 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij