Ta aplikacja ma budować pewność siebie wśród dziewczynek. Plan International rzuca wyzwanie stereotypom

Ta aplikacja ma budować pewność siebie wśród dziewczynek. Plan International rzuca wyzwanie stereotypom

Słowa, których używamy do opisania młodych dziewczynek często różnią się od tych, które stosujemy wobec chłopców. Dziewczynki są "ładnym księżniczkami", podczas gdy chłopcy są „silni". Jednak Plan International ma na to sposób!

Organizacja charytatywna promująca prawa dziecka i równość płci wśród najmłodszych, stworzyła specjalną klawiaturę, która ma pomóc poczuć się dziewczynkom pewniej. W "Sheboard" chodzi o to, aby pomóc użytkownikom zauważać - i ewentualnie zmienić – słowa, które zmieniają stereotypy i sugerują alternatywne przymiotniki. Jak działa?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nora Lindström wytłumaczyła, że marka "Chce pomóc ludziom zobaczyć wpływ słów na rozwój dzieci i sprawić, by dorośli zastanowili się, w jaki sposób mogą zmienić sposób, w jaki mówią, aby wzmocnić pewność siebie młodych dziewczyn”.

Co sądzicie o takiej akcji?

PS

Pewność siebie wśród dziewczyn pobudza też Procter & Gamble w kampanii #LikeAGirl. W jej pierwszej odsłonie dokumentalistka Lauren Greenfield rozprawia się z pejoratywnym wydźwiękiem określenia „robić coś jak dziewczyna”: biegać, rzucać piłką, walczyć. Dla nastolatek to obelga, dla nieskażonych stereotypami kilkulatek – synonim robienie czegoś najlepiej jak się potrafi.

Celem kampanii, która trwa do dziś jest podbudowanie kobiecej wartości, dodanie pewności siebie nastolatkom i przełamanie stereotypu!

PS2

Problem nierówności pomiędzy mężczyznami a kobietami ciągle jest poruszany. FCKH8.com, marka odzieżowa, która w dość nietypowy sposób walczy z rasizmem, homofobią i seksizmem postanowiła go poruszyć w swojej kampanii. Widzieliście już ten spot

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij