Platforma crowdfundingowa FundedByMe przyciągnie zagranicznych inwestorów do polskich startupów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Platforma crowdfundingowa FundedByMe przyciągnie zagranicznych inwestorów do polskich startupów

FundedByMe, platforma crowdfundingu udziałowego ze Skandynawii, zebrała dotychczas 50 milionów euro dla 470 startupów z 25 krajów. Od teraz działa w Polsce.

Otwarcie biura zostało ogłoszone 17 kwietnia podczas wydarzenia inauguracyjnego w Google Campus w Warszawie. Fundedbyme to pierwszy zagraniczny gracz na polskim rynku crowdfundingu udziałowego. W naszym kraju platforma będzie skupiała się na projektach o globalnym potencjale, pomagając im wejść na rynki międzynarodowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Chcemy pokazać najlepiej rokujące firmy z Polski w pierwszym roku działalności. Zależy nam na budowaniu mostu pomiędzy doświadczonym szwedzkim rynkiem inwestycyjnym a polskim rynkiem startupów i inwestorów - mówi Maciej Gajewski, szef polskiej firmy FundedByMe. 

FundedByMe celuje w polskie startupy, które generują przychody, poszukują finansowania do miliona euro i są gotowe wejść na rynek globalny. Polska jest piątym rynkiem zagranicznym FundedByMe poza Szwecją, gdzie mają siedzibę. Platforma pokłada duże nadzieje w polskim rynku ze względu na wysoki poziom zdolności technologicznych wśród przedsiębiorców i środowiska przyjaznego startupom.

- Wierzymy w inwestycje transgraniczne, które umożliwiają dobrym firmom rozwijanie się poza granicami swoich krajów. Polscy przedsiębiorcy cieszą się dobrą reputacją jako pracowici, skrupulatni i efektywni - wyjaśnia Lovisa Strömsholm, która jest odpowiedzialna za relacje inwestorskie i rozwój międzynarodowy w FundedByMe AB. Do tej pory koordynowała uruchomienie platformy na czterech nowych rynkach w Europie i Azji.

Podczas wydarzenia w Warszawie były obecne polskie startupy, które już zdobyły uznanie międzynarodowe. Po raz pierwszy został zaprezentowany nowy produkt pochodzącego z Warszawy startupu Skriware, który łączy rozwiązania edukacyjne i technologię druku 3D. Jej ostatni wynalazek to nowoczesny ekosystem składający się z platformy e-learningowej i w pełni programowalnego robota edukacyjnego.

Oprócz tego, podczas wydarzenia FundedByMe wystąpił Jakub Olek, który zaprezentował Hyper Poland. Jest to perspektywiczny startup, który w konkursie Elona Muska rozpracowywał nowy, bardzo szybki środek transportu - Hyperloop.

Marcin Maliszewski, współzałożyciel startupu Blinkee.city, opowiedział o tym, jak szybko rozwinęła się ich firma, która już wprowadziła miejskie skutery elektryczne do ponad dziesięciu polskich aglomeracji. Startup ogłosił powstanie najnowocześniejszych stacji do ładowania baterii dla skuterów i sprawdzenia ich poziomu naładowania.

Kolejnym prelegentem był Ronald Domelid, szwedzki przedsiębiorca i współzałożyciel Stonefactory.se, firmy e-commerce, specjalizującej się w branży budowlanej, który również zainwestował w FundedByMe w Szwecji. Natomiast Alicja Domelid, założycielka Ecoliving, przedstawiła historię swojego projektu Naturalbox, który w ramach platformy FundedByMe zebrał ponad 200 tysięcy euro.

Przedstawiciel Izby Handlowej, Business Sweden, Erik Friberg uważa, że Szwecja zajmuje wysokie miejsca w rankingach innowacyjności i przyciąga przedsiębiorców ze względu na łatwość poszukiwania inwestorów oraz możliwości rozwoju dla startupów.

Crowdfunding udziałowy jest modelem, w którym indywidualni inwestorzy finansują startup, stając się właścicielami części biznesu. Kwoty inwestycji w FundedByMe zaczynają się od 2000 złotych, każda zbiórka trwa 45 dni, a możliwość inwestycji posiada ponad 110 tysięcy inwestorów z całego świata.

FundedByMe Poland założono w modelu joint venture z polskimi partnerami. Oprócz Szwecji, lokalni partnerzy funkcjonują także w innych krajach Europy i Azji. FundedByMe zdobył nagrodę w kategorii Alternative Finance w pierwszej rundzie European Fintech Awards 2017. Publiczność i jurorzy wybrali FundedByMe jako jedną z najbardziej obiecujących europejskich firm FinTech.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij