Ani kroku(s) dalej! Tak się promują polskie parki narodowe

Ani kroku(s) dalej! Tak się promują polskie parki narodowe

Akcja edukacyjna „Ani kroku(s) dalej!), okazy przyrody, będące bohaterami dnia, nagrania z fotopułapek, ukazujące sekretne życie zwierząt – z okazji dnia parków narodowych sprawdziliśmy aktywność polskich parków narodowych w mediach społecznościowych.

fot. TPN na Facebooku

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W Polsce istnieją 23 parki narodowe, które w ciągu roku odwiedza ponad 11 mln turystów. Najaktywniejsze na Facebooku są tatrzański, bieszczadzki, karkonoski, ojcowski i kampinoski.

Tatrzański Park Narodowy

TPN na Facebooku (162 tys. fanów) wyróżnia się spójną i czytelną komunikacją.

W okresie kwitnienia krokusów w parku przeprowadzono akcję edukacyjną „Hokus Krokus”, której celem było propagowanie świadomej turystyki. Grafiki z apelem „Ani kroku(s) dalej” wiosną podbiły serca użytkowników Facebooka – chapeau bas za tę akcję!

Fanpage TPN znajduje się na 18 miejscu topu najbardziej angażujących miejsc na polskim FB w raporcie Sotendera. Na Instagramie park obserwowany jest przez ponad 15 tys. osób.

Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy (32 tys. fanów) na swoim fanpage'u prowadzi cykl #bohater_dnia, w którym przedstawia okazy fauny i flory.

Karkonoski Park Narodowy 

Na fanpage'u Karkonoskiego Parku Narodowego (30 tys. fanów) można podziwiać piękne zasoby przyrody oraz znaleźć aktualne informacje o warunkach atmosferycznych, nadchodzących wydarzeniach, czy znaleziskach zagubionych na szlakach przez turystów cennych przedmiotach np. obrączkach.

Na Instagramie park zgromadził ponad 2 tys. obserwujących.

Ojców i Ojcowski Park Narodowy 

Ojców i Ojcowski Park Narodowy (prawie 17 tys. fanów) pokazują piękno natury publikując regularnie zdjęcia i filmiki. Informują także o organizowanych wydarzeniach jak np. bieg „Perły Małopolski”.

Na Instagramie obserwuje go 1168 osób. 

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy (prawie 11 tys. fanów) podbija serca miłośników przyrody filmami z fotopułapek, które ukazują sekretne życie zwierząt.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij