McDonald’s i miasto Poznań kuszą studentów

McDonald’s i miasto Poznań kuszą studentów

Belgijski oddział McDonald’s zachęca studentów do pracy, a Poznań zaprasza do studiowania właśnie w tym mieście. Jak marki kierują komunikaty do młodych?

McDonald’s

“Studenci poszukiwani. Doświadczenie niewymagane" to hasło pod jakim ruszyła nowa kampania rekrutacyjna popularnej sieci fast-foodów. Marka poszukuje studentów i młodych osób, które chcą podjąć dodatkową pracę. W ramach akcji powstała seria billboardów, które mają przekonać młodych, że nie trzeba umieć wszystkiego od razu, bo przecież błędy bez doświadczenia zawodowego się zdarzają…

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka bardzo mocno dba o swój employer branding. Dedykowany kanał na Instagramie powstał jako kontynuacja prowadzonej od ubiegłego roku kampanii „Witamy w zespole McDonald’s. Na @WitamywMcDonalds zamieszczane są treści są tworzone przy udziale pracowników restauracji. Sieć zachęca pracowników do dzielenia się doświadczeniami dotyczącymi ich życia prywatnego, i codzienności. 

Miasto Poznań

Miasto od dawna bardzo silnie pokazuje, że jest otwarte na studentów. Każdy z nich, a obecnie jest to ponad 110 tysięcy osób, ma swoją unikalną historię. Poznań gości młodych z niemal wszystkich części świata. Nowy spot miasta zachęca do tego, by stać się częścią poznańskiej społeczności. To nam się podoba!

Poznań w 2017 roku wystartował również z kampanią, w której pokazywał, że jest otwarty dla wszystkich. Przed startem kampanii długi czas szukano wspólnego dla każdego człowieka mianownika, niezależnego od czynników społecznych i fizycznych. 36,6 - tyle wynosi temperatura naszego ciała. Normalna, powszechna i równa dla wszystkich. Tak normalna, jak to, że jesteśmy takimi samymi ludźmi. Tak powszechna, jak nasze prawo do godności i szacunku wobec siebie i innych.

"Czas wyczyścić fejsa?", "Raz, dwa, trzy, kryjesz Ty!", "Szat i mat!" - kosmetyki AA i SUPER-PHARM Poland stworzyły specjalną linię kosmetyków #AAemoji skierowaną do młodych osób.

Wykorzystując język Emoji, należy precyzyjnie dobierać piktogramy nie tylko do tonu przekazu, ale też charakteru grupy docelowej. Jak Wy wykorzystujecie je w komunikacji?

A czy ktoś z Was zastanawiał się, czy działania komunikacyjne marki kierowane do młodych konsumentów muszą być inaczej zaplanowane niż do osób dorosłych? Jeśli tak, to w których obszarach? Jakich kanałów i w jaki sposób używać? Przeczytajcie artykuł 8 zasad skutecznej komunikacji do młodych konsumentów

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij