Polka Niepodległa: portret Polek z okazji 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych

Polka Niepodległa: portret Polek z okazji 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych

W tym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości Polski, ale warto pamiętać, że to też setna rocznica przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce. Z tej okazji powstał spot „Polka Niepodległa” w reżyserii Antoniego Ferencego.

Spot „Polka Niepodległa” to patriotyczna alternatywa dla kibicowskich rac i pustoszących miasto marszy. Unika patosu, ale chwyta za serce. Pokazuje trudną przeszłość, ale w inspirujący sposób mówi też o przyszłości. Ukazano w nim sceny przedstawiające młode kobiety podczas różnych czynności, jak karmienie piersią, akcja ratunkowa, wspinaczka, jazda konno, tatuowanie, czy nauka córki jazdy samochodem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Premiera spotu miała miejsce 30 lipca br. Za jego reżyserię odpowiada Antoni Ferency.

PS Muzeum Powstania Warszawskiego: Jesteśmy, jeśli pamiętasz

Z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało niezwykły spot „Jesteśmy, jeśli pamiętasz”, w którym przypomina o heroiczności walczących. W ramach obchodów zaplanowana także marsz pamięci, akcję społeczną „Wolność łączy”, spektakle, koncerty, spotkanie edukacyjne, czy wspólne śpiewanie powstańczych piosenek: Jesteśmy, jeśli pamiętasz – poruszający spot z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

PS2 PKP Intercity: Świętujemy niepodległość

W obchody 100-lecia odzyskania niepodległości włączyło się także PKP Intercity. 20 lokomotyw zostało przyozdobionych biało-czerwonymi grafikami, ukazującymi sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. Dodatkowo kilkadziesiąt nowoczesnych pociągów zespolonych, jak np. Pendolino, oklejono naklejkami programu „Niepodległa”, w postaci cyfrowo odświeżonego rękopisu Józefa Piłsudskiego.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij