Ruszyły zapisy do konkursu Startupper Roku

Ruszyły zapisy do konkursu Startupper Roku

Od 9.10 do 13.11 trwają zapisy do konkursu Startupper Roku, organizowanego przez firmę Total. Młodzi przedsiębiorcy, których projekty rozwiązują istotne problemy społeczności danego kraju, mają szansę otrzymać wsparcie finansowe, kampanię reklamową oraz coaching.

Po sukcesie pierwszej edycji, rozpoczętej w 2015 roku w 34 krajach Afryki, firma Total, globalny producent oraz dostawca zintegrowanej energii, wznawia inicjatywę Startupper Roku – tym razem na skalę światową w 55 krajach na wszystkich kontynentach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rejestracja kandydatów jest możliwa bezpośrednio na stronie internetowej: https://startupper-of-the-year-challenge.total.com/pl.

Tegoroczna edycja konkursu będzie wspierać i nagradzać młodych lokalnych przedsiębiorców poniżej 35 roku życia, których projekty rozwiązują najważniejsze problemy społeczności w danym kraju. Może to dotyczyć np. dostępu do edukacji, poprawy zdrowia publicznego, rozwoju dostępu do elektryczności na obszarach wiejskich, większego bezpieczeństwa drogowego lub budowania domów z ekologicznych materiałów. W każdym z uczestniczących w konkursie krajów lokalne jury, składające się z ekspertów i partnerów projektu, wyłoni trzech zwycięzców.

Zgłoszone projekty będą oceniane według trzech poniższych kryteriów: innowacyjność, wpływ na środowisko lokalne i na ogół społeczeństwa oraz wykonalność i potencjał rozwojowy. Zgłoszony projekt powinien być na etapie pomysłu lub startupu, ze stażem nie dłuższym niż 2 lata.

Zwycięzcy otrzymają tytuł „Startuppera Roku” i będą mogli skorzystać z pomocy finansowej – pierwsze miejsce otrzymuje 50 tys. zł, drugie 30 tys. zł, zaś trzecie miejsce 20 tys. zł. Dodatkowo, finaliści mogą liczyć na profesjonalne wsparcie ekspertów oraz pomoc w przygotowaniu kampanii komunikacyjnej w celu zwiększenia widoczności projektu. Laureat pierwszego miejsca powalczy również ze zwycięzcami z całego świata o jedną z sześciu nagród dla „Wielkiego Regionalnego Zwycięzcy” .

Nowością w tym roku jest nagroda „Przedsiębiorcza Kobieta Roku” dla każdego kraju, stworzona z myślą o wsparciu dla przedsiębiorczych kobiet. Ta specjalna nagroda, uzupełniająca inne, ma za zadanie zachęcić więcej pań do udziału w konkursie „Startupper Roku”.

W poprzedniej edycji 2015-2016 nagrodę otrzymał projekt GiftedMom Alaina Nteffa z Kamerunu. Stworzył on aplikację mobilną z informacjami zdrowotnymi, która umożliwia pilne konsultacje kobietom w ciąży i świeżo upieczonym mamom.

Nagrodzony został też projekt BioAbundance Astou Ndiaye Falli z Senegalu, który umożliwia recykling odpadów rolniczych przez wytwarzanie brykietów z biomasy.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij