Premiera dokumentu Iwony Bieleckiej #polishgirl już 12 października

Hasztagiem #polishgirl opatrzonych jest na Instagramie ok. 42 mln zdjęć. Skąd się wzięła tak duża popularność tego oznaczenia? 12 października br. odbyła się premiera mini-dokumentu #polishgirl, który stara się odpowiedzieć na to i wiele innych pytań dotyczących cyfrowej rzeczywistości i kobiecości.
O autorze
1 min czytania 2018-10-12

Dziennie przybywa ok. 8 000 nowych zdjęć z hasztagiem #polishgirl. Na tę chwilę znajdziemy 42 mln takich postów. Ten hashtag to fenomen na skalę międzynarodową. Dla porównania – pod hasztagiem #russiangirl znajdziemy 5 mln zdjęć, #czechgirl to 6,2 mln postów, a #swedishgirl zaledwie 2 mln.

Kim jest zatem mityczna „polishgirl”? Jest modelką, artystką, a może sportsmenką? Jaki obraz kobiecości wyłoni się po kliknięciu w jeden z najpopularniejszych hashtagów na Instagramie? Te pytania stały się punktem wyjścia dla reżyserki Papaya Films, Iwony Bieleckiej do nakręcenia mini-dokumentu #polishgirl. Obraz stara się przybliżyć odbiorcy ten internetowy fenomen od środka, z perspektywy dziewczyn, które go używają i które dzięki Instagramowi realizują siebie, swoje plany i marzenia. Bohaterkami filmu są m.in. Zofia Krawiec czy Sylwia Nowak. Z wypowiedzi swoich bohaterek, influencerek, autorka stara się ułożyć definicję #polishgirl.

Obraz finalistki 3. edycji Papaya Young Directors nie pozostawia odbiorcy obojętnym i skłania do refleksji, nad obrazem kobiet we współczesnym, scyfryzowanym świecie. Autorka podkreśla, że ważne jest, jak kobiety same o sobie mówią, postrzegają i do czego dążą, realizując się na różnych życiowych płaszczyznach.

Film zrealizowano w ramach „Papaya Films Presents Stories”, niekomercyjnej inicjatywy domu produkcyjnego Papaya Films. Seria „Stories” to pomysł polskiego studia na rozwój swoich możliwości i budowania zaangażowania na portalach społecznościowych. Każdy odcinek to inna, wyjątkowa, choć nie zawsze łatwa historia. Bohaterami dotychczasowych odcinków byli m.in. Karolinia Ćwiek, młoda modelka znana m.in. z wybiegów Marca Jacobsa, która opowiedziała o swojej chorobie dwubiegunowej, poetka i dr hab. botaniki Wydziału Leśnego SGGW – Urszula Zajączkowska czy raper Pjus, który poświęciwszy całe swoje życie muzyce, musiał stawić czoła powodowanej chorobą utracie słuchu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Iwona Bielecka, reżyserka Papaya Films, swoją karierę rozpoczęła od zwycięstwa w 3. edycji Papaya Young Directors. Choć na rynku reklamowym jest od niedawna, już została okrzyknięta New Director of the Year przez jury światowego konkursu SHOTS Awards. Znana szerokiej publiczności przede wszystkim jako autorka teledysków dla m.in. takich artystów jak Julia Marcell, Marysia Sadowska czy Pezet.

Film można obejrzeć na platformie contentowej Papaya.Rocks: papaya.rocks/pl/trendbook/jak-ugryzc-polishgirl.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się