Turecka dzielnica w kolorach tęczy dzięki projektowi „Let’s Colour” AkzoNobel

Turecka dzielnica w kolorach tęczy dzięki projektowi „Let’s Colour” AkzoNobel

W ramach projektu „Let’s Colour” firmy AkzoNobel, ponad 400 budynków w tureckim kurorcie Kuşadasi poddano kolorowej renowacji. Działanie ma na celu zwiększenie komfortu życia mieszkańców oraz przyciągnięcie turystów.

Firma AkzoNobel w ramach projektu „Let’s Colour” już od kilku lat na całym świecie prowadzi działania charytatywne, których celem jest odnowa zapomnianych i zaniedbanych miejsc. Tym razem renowacji podjęto się w tureckim mieście Kuşadasi, w którym ponad 400 budynków w dzielnicy Tepe pomalowano w kolorach tęczy. Jak przyznają zarówno twórcy projekty i burmistrz miasta Özer Kayali, kolorowa metamorfoza domów przyczyni się do poprawy komfortu życia 2 tys. mieszkańców oraz przyciągnie turystów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas pierwszej fazy projektu 177 domów zostało pomalowanych farbą zewnętrzną Marshall Weathershield o nazwie Akrikor, która jest odporna na warunki pogodowe we wszystkich porach roku. Prace nad pozostałymi domami mają zostać zakończone do kwietnia 2019 roku.

Projekt, realizowany we współpracy z lokalną społecznością i gminą Kuşadası, obejmuje wykorzystanie ponad 50 tys. litrów farby Marshalla i jest największą dotychczasową działalnością inicjatywy „Let's Color” w Turcji.

zdjęcia: akzonobel.com

PS

8 stycznia ruszył konkurs Paint The Future firmy AkzoNobel. Poszukiwane są startupy i scaleupy, których innowacyjne pomysły mają szansę zrewolucjonizować branżę farb i powłok, by stała się bardziej przyjazna środowisku. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 1 marca br.

PS2

„Cif. Witaj, piękna Polsko!” to akcja społeczno-edukacyjna, w ramach której są odnawiane te miejsca w polskich miastach, które odgrywają ważną rolę w życiu lokalnych społeczności. Akcja ma charakter edukacyjny, będąc inspiracją dla Polaków do aktywnego działania na rzecz zmian w swoim otoczeniu.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij