#Rakstar – rusza nowa akcja fundacji Rak’n’Roll

#Rakstar – rusza nowa akcja fundacji Rak’n’Roll

29 stycznia br. wystartowała akcja #Rakstar, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak’n’Roll. Uśmiech, radość i szczęście, pomimo raka – to główny cel, który postawił sobie pomysłodawca całego przedsięwzięcia – podróżnik i reporter Tomasz Michniewicz.

Popularność gwiazd bardzo pomaga w nagłośnieniu akcji charytatywnych. Właśnie to zmotywowało Tomasza Michniewicza do podjęcia działań związanych z realizacją wyjątkowego projektu, jakim jest #Rakstar. Polski podróżnik, reporter i fotograf postanowił zorganizować chorej na raka piersi 40-letniej Anecie podróż do Malezji i Singapuru, jednego z najbardziej malowniczych regionów na ziemi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Rak to nie wyrok, ale też nie katar. Różne myśli przechodzą przez głowę. Sam byłem parę razy (w o wiele mniejszym) dołku i zawsze ktoś mi pomagał, miałem na kogo liczyć. Wiem, jak ważne jest, żeby ktoś w odpowiedniej chwili wyciągnął rękę. Daleka podróż, a to też wiem z doświadczenia, pozwala złapać dystans, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Chciałem sprezentować chwilę oddechu od choroby komuś, komu bardzo się ona przyda. Aneta z mężem dostała moje bilety lotnicze (miałem do Malezji lecieć sam), pokrywam wszystkie koszty ich podróży, rozpisałem im program wyjazdu dzień po dniu po moich ulubionych zakątkach i będę asystować z Polski podczas trwania podróży – mówi Tomasz Michniewicz.

Jeden z najpopularniejszych organizatorów wypraw nie zastanawiał się ani chwili, któż powinien stać się współorganizatorem akcji. Fundacja Rak’n’Roll, która już od niemal dziesięciu lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Dzięki idei Rak’n’Roll oraz zaangażowaniu Tomasza Michniewicza – akcja pomoże odmienić życie wielu osób, zwłaszcza że Michniewicz zaprosił do udziału w swojej akcji kolejne gwiazdy.

Pozytywna popularność

Premiery, gale, bankiety – to miejsca, w których najłatwiej spotkać znaną osobę z telewizji. Jednakże niezależnie od poziomu sławy, nadmiaru obowiązków i angażującej pracy, gwiazdy potrafią zagospodarować swój czas, by skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Wykorzystując swoją popularność czynią dobro, wspierając zarówno finansowo, jak i osobiście. Znakomitym dowodem jest zbliżająca się akcja #Rakstar, dzięki której osoby chore będą mogły oderwać się od codziennego smutku i cierpienia, doświadczając radosnych chwil związanych ze spotkaniem ze swoim idolem. Wejście za kulisy ulubionego spektaklu, poznanie sceny koncertowej od wewnątrz, przejazd samochodem terenowym, sesja zdjęciowa – takie wydarzenia zdecydowanie zapadną w pamięć! Do dobroczynnego zespołu #Rakstar dołączyli m.in. nazwiska gwiazd, a Michniewicz mówi, że to dopiero początek.

– Wsparcie gwiazd może bardzo pomóc, czego świetnym przykładem jest akcja Boba Geldofa i jego utwór „Do They Know It’s Christmas?”, a – bądźmy szczerzy – samej gwiazdy nie kosztuje to wiele. Zdałem sobie sprawę, że wiedza i możliwości które mam – mogą coś zmienić. Mogę zabrać kogoś w mój świat, dając mu chwilę oddechu, a inne gwiazdy mogą zabrać pozostałych podopiecznych w „ich światy”. Odseparowanie od codziennych zmartwień, smutku i cierpienia – to coś na czym najbardziej nam z Rak’n’Rollem zależy. Chciałbym, aby podczas pierwszej akcji – wyjazdu do Malezji – Aneta była radosna i uśmiechnięta. Łzy na pewno też będą, nie mam wątpliwości – ale to już będą łzy szczęścia. – mówi Tomasz Michniewicz

PS

W Walentynki okazujemy miłość na różne sposoby. Fundacja Rak’n’Roll też poruszyła w mediach społecznościowych kwestie miłości z pięknym hasłem „Nie ma miłości bez procentów”. Dlaczego tak?

PS2

W październiku 2018 roku Rak’n’Roll wystartował z nową kampanią „Coś do nich mam!”, w ramach której zachęca kobiety do regularnego badania swoich piersi. By im to ułatwić, Fundacja stworzyła bota BOOBlabla, który umówi na dofinansowane badanie USG piersi w gabinetach w całej Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij