McDonald’s dołącza książki dla dzieci do zestawów Happy Meal

McDonald’s dołącza książki dla dzieci do zestawów Happy Meal

Taką ofertę wprowadzono w australijskich i nowozelandzkich McDonaldach. Celem akcji jest zainspirowanie dzieci do częstszego czytania.

Od 24 stycznia przez najbliższe 6 tygodni w ramach akcji „The Happy Reader” dzieci zamawiające zestawy Happy Meal w australijskich i nowozelandzkim McDonaldach otrzymają jako dodatek nie zabawkę, a książkę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja powstała przy współpracy z AUSPELD, australijską organizacją zapewniającą  niezbędne wsparcie dla dzieci i dorosłych z trudnościami w uczeniu się.

W ramach „The Happy Reader” dzieci znajdą w swoich Happy Meal’ach jedną z 8 powieści pisarza Roalda Dahla, autora takich książek jak „Charlie i fabryka czekolady”, „BFG” czy „Matylda”.

Początkowo akcja została wprowadzona jedynie w australijskich restauracjach. Jednak krótko po tym postanowiono rozpocząć inicjatywę również w Nowej Zelandii po badaniu „The Progress in International Reading Literacy Study” przeprowadzonym w 2016 roku, w którym stwierdzono spadek wskaźnika analfabetyzmu wśród uczniów szkół podstawowych.

PS

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.

PS2

Z serii niestandardowych promocji książek – w lipcu 2018 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stanęły bajecznie kolorowe ławki w kształcie książek. Zaprojektowali je znani malarze i artyści ze świata mediów, muzyki, filmu czy literatury.

PS3

Dlaczego raper MC Silk odciął się od rzeczywistości i siedzi zamknięty w pokoju? Tego dowiecie się ze spotu akcji Czytaj PL „Cała prawda o czytaniu”, promującego czytelnictwo.

PS4

„Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” to mini-kampania społeczna stworzona przez ludzi, którzy po prostu lubią czytać. W jej ramach przedstawiono serię 12 zdjęć osób znanych i nieznanych, które złapane w swoich własnych łóżkach, pokazały, co czytają do poduchy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij