Nike zapłaci 12,5 mln euro kary za nielegalne praktyki

Nike zapłaci 12,5 mln euro kary za nielegalne praktyki

Komisja Europejska poinformowała o nałożeniu na amerykańską firmę Nike karę w wysokości 12,5 mln euro. Marka nielegalnie blokowała handel transgraniczny licencjonowanych produktów niektórych klubów europejskich.

W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez Komisję Europejską, okazało się, że amerykańska firma Nike złamała prawo unijne, zakazując sprzedaży licencjonowanych produktów takich klubów jak FC Barcelona, Manchester United, Juventus, Inter Mediolan, AS Roma czy Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa tu o takich produktach, jak koszulki, szaliki czy kubki – zawierały one logo znanych europejskich klubów piłkarskich, lecz nie posiadały znaku towarowego firmy Nike. Z tego powodu, marka w swoich kontraktach z licencjonowanymi partnerami postanowiła zaznaczyć konkretne kraje, w których owe produktu mogłby być sprzedawane. Takie praktyki miały miejsce w latach 2004-2017.

W związku z nielegalnymi działaniami, Komisja Europejska nałożyła na markę 12,5 mln euro kary. Ostatecznie jednak KE obniżyła grzywnę o 40% z uwagi na to, że zarząd firmy Nike aktywnie współpracował przy śledztwie i przekazywał wszystkie potrzebne informacje.

PS

W 2017 roku Komisja Europejska nałożyła na Google rekordową karę w wysokości 2,42 mld euro za nadużywanie pozycji dominującej poprzez bezprawne faworyzowanie własnej porównywarki cenowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij