Tydzień ze sztuką współczesną, czyli Cracow Art Week KRAKERS już 8 kwietnia

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Tydzień ze sztuką współczesną, czyli Cracow Art Week KRAKERS już 8 kwietnia

Z roku na rok powiększa się grono galerzystów, artystów i kuratorów oraz odbiorców Cracow Gallery Weekend, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w 2019 r. znane miłośnikom sztuki wydarzenie zmienia się w Cracow Art Week KRAKERS.

Cracow Art Week KRAKERS to projekt promujący i upowszechniający sztukę współczesną oraz animujący środowisko artystyczne miasta. Dzięki bogatemu programowi pełnemu wernisaży, wystaw czy oprowadzań kuratorskich, będziemy mogli zobaczyć krakowski świat sztuki bliżej niż dotychczas.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W imprezie biorą udział zarówno galerie z wieloletnią tradycją, jak i efemeryczne inicjatywy artystyczne, często przygotowywane specjalnie na wydarzenie. Krakers skupia zarówno instytucje publiczne, cenione galerie posiadające w swoich zbiorach bogate kolekcje jak i miejsca ukryte, niecodzienne.

Otwarta formuła wydarzenia jest także miejscem spotkań z wielkimi nazwiskami. Wydarzeniem anonsującym tegoroczny Art Week będzie spotkanie kolekcjonera Rafała Jablonki z Adamem Zagajewskim „Two for the Show” już 31 marca o godz. 17.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Podczas panelu zapoznamy się ze światowej klasy zbiorami oraz historiami z kolekcjonerskiego świata Rafała Jablonki – marszanda stacjonującego zarówno w Kolonii jak i w Krakowie.

Hasło przewodnie Cracow Art Week

W 50-tą rocznicę lądowania Neila Armstronga na Księżycu i zainspirowani postulowaną podczas zeszłorocznej edycji Cracow Gallery Weekend Zmianą, organizatorzy pierwszego krakowskiego tygodnia sztuki postanowili wykonać skok w nieznane.

Motywem tegorocznej edycji KRAKERSa został właśnie SKOK, który niesie za sobą dynamikę, wybicie się i gwałtowną zmianę miejsca. Przez ostatnie pół wieku dokonaliśmy niebywałych osiągnięć technologicznych, które wciąż postępują. Podczas Cracow Art Week będziemy zgłębiać m.in. tematykę korzystania z nowych mediów oraz sztucznej inteligencji w sztuce.

Co? Gdzie? Kiedy?

Cracow Art Week KRAKERS odbędzie się w dniach 8-15 kwietnia 2019 roku. W ramach poszerzonej formuły nasz program oprócz wernisaży i wystaw zostanie wzbogacony o warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne, “dzień otwartych pracowni” oraz oprowadzania kuratorskie. Pierwsze trzy dni wypełni program filmowy, który odbędzie się na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki wprowadzającym prelekcjom zgłębimy tematykę science-fiction.

Podczas tygodniowego święta sztuki będziemy mieli okazję obejrzeć ponad 70 wystaw. Pochylimy się nad tym co twórcy myślą o przyszłości. Które teorie ich przekonują i dają drogę rozwoju ? Jakie utopijno - futurystyczne wizje, motywowane tęsknotą człowieka za innym światem, stanowią dla nich inspiracje? Jak będzie wyglądać sztuka za kolejne 50 lat?

Więcej informacji znajduje się w programie głównym na stronie cracowartweek.pl/program-glowny

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij