McDonald’s rezygnuje z plastikowych opakowań do McFlurry

McDonald’s rezygnuje z plastikowych opakowań do McFlurry

Brytyjski oddział sieci McDonald’s ogłosił, że wkrótce wycofa plastikowe wieczka na desery lodowe McFlurry i zastąpi je pudełkami wykonanymi z tektury.

Tę wiadomość z pewnością pokochają osoby, którym zależy na ochronie naszego środowiska, a jednocześnie nie wyobrażają sobie upalnych, letnich dni bez słynnych lodów McFlurry – już wkrótce w lokalach sieci McDonald’s w Wielkiej Brytanii zostaną wycofane plastikowe opakowania, w których podawane są te desery lodowe. Zastąpią je pudełka w 100% wykonane z tektury.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niestety plastikowe słomki nadal pozostaną w deserach McFlurry. Ma to z pewnością związek z niedawnymi protestami konsumenckimi w Wielkiej Brytanii przeciwko wycofaniu plastikowym słomek z koktajli mlecznych i zastąpieniu ich papierowymi. Wielu osobom nie odpowiadają tekturowe zamienniki słomek, które ich zdaniem po kilku minutach stają się rozmoczone. 

Na tę chwilę nie wiadomo, czy McDonald’s planuje wprowadzić podobne opakowania do McFlurry w innych krajach. 

PS

Popularna warszawska kawiarnia Stor cafe na sezon letni otworzyła swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18. To właśnie tam klientom oferowane są wielorazowe kubki na wynos i lniane serwetki do pakowania kanapek.

PS2

Starbucks podejmuje konkretne kroki w celu ograniczenia liczby odpadów – aktualnie marka prowadzi testy kubków na wynos wielokrotnego użytku, które klienci mogliby zostawiać w specjalnych kontenerach po wypiciu napoju.

PS3

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij