Firma Kimberly-Clark wprowadza pieluchy Huggies wykonane z materiałów roślinnych

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Firma Kimberly-Clark wprowadza pieluchy Huggies wykonane z materiałów roślinnych

To nie wszystko – jednorazowe pieluchy dla dzieci z linii Huggies Special Delivery dostępne są w czarnych opakowaniach, na których widnieje m.in. zdjęcie czarnoskórego mężczyzny z dzieckiem.

Marka Huggies postanowiła zrobić duży krok w stronę ekologii – wprowadza na rynek nową linię pieluch Huggies Special Delivery, wykonanych z materiałów roślinnych, w tym m.in. z trzciny cukrowej. Ponadto, po zużyciu pieluchy mogą zostać poddane biodegradacji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co więcej, firma Kimberly-Clark, do której należy marka Huggies, zdecydowała się sprzedawać owe pieluchy w nieco innych niż dotychczas opakowaniach – linia Huggies Special Delivery dostępna jest w czarnych pudełkach, na których umieszczono wizerunek m.in. czarnoskórego mężczyzny lub kobiety z małym dzieckiem. Jest to efekt badań przeprowadzonych przez firmę Bizongo, zajmującej się projektowaniem opakowań, które pokazały, że ciemne pudełka kojarzą się z wysoką jakością o wiele częściej niż te jasne.

PS

Niezwykły projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

PS2

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij