Marka Victoria’s Secret zatrudniła pierwszą transpłciową modelkę

Marka Victoria’s Secret zatrudniła pierwszą transpłciową modelkę

Amerykańska marka Victoria’s Secret znana z promowania stereotypowego kanonu kobiecości postanowiła wprowadzić pewne zmiany – do promocji linii Pink zatrudniła brazylijską transpłciową modelkę Valentinę Sampaio.

Słynna amerykańska marka Victoria’s Secret do tej pory do swoich kampanii czy głośnych pokazów mody zapraszała wysokie, szczupłe i o podobnym typie urody modelki, słowem – promowała stereotypowe kanony piękna i kobiecości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Coś się jednak ostatnio zaczęło zmieniać, bowiem brand do promocji najnowszej kolekcji ubrań z linii Pink zaprosił po raz pierwszy w swojej historii transpłciową modelkę.

O współpracy z marką Brazylijka Valentina Sampaio poinformowała na swoim Instagramie, publikując zdjęcia oraz film z backstage’u z podpisem „Nigdy nie przestawaj marzyć”.

Jest to o tyle szokująca zmiana, bowiem jeszcze nie tak dawno temu dyrektor marketingu Victoria’s Secret Ed Razek na pytanie o to, czy w planach ma zatrudnienie transpłciowych modelek do pokazu marki odpowiedział „Nie. Nie sądzę, że powinniśmy. Dlaczego? Bo show jest fantazją”. Po tej wypowiedzi na amerykańską firmę wylała się fala krytyki, a słowa Razeka publicznie skrytykowały m.in. Karlie Kloss i Lily Aldridge, które wcześniej współpracowały z marką.

zdjęcia: instagram.com/valentts

PS

Konkurs Epica Awards w tym roku wprowadził nową kategorię – Gender Equity. W jej ramach zostaną nagrodzone te kampanie, które poruszają problemy dotyczące praw kobiet, społeczności LGBT+ oraz tożsamości płciowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij