Jack Daniel’s stawia zarzuty polskiej firmy produkującej whisky Jack Strong

Jack Daniel’s stawia zarzuty polskiej firmy produkującej whisky Jack Strong

Znany producent kultowego trunku Jack Daniel’s Properties złożył wniosek w warszawskim sądzie przeciwko polskiej firmie Akwawit, w którym żąda usunięcia słowa „Jack” z butelek polsko-szkockiej whisky Jack Strong.

Jak podaje Rzeczpospolita, amerykańska firma Jack Daniel’s Properties zarzuca wrocławskiej spółce Akwawit, produkującej polsko-szkocką whisky Jack Strong, naruszenie pięciu unijnych oznaczeń, w tym słownego znaku Jack Daniel's. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Amerykański producent domaga się usunięcia nazwy Jack Strong z butelek oraz materiałów promocyjnych. Póki co w zarzucie na ma żądania finansowego, lecz jest tzw. żądanie informacyjne dotyczące skali sprzedaży polskiego trunku. 

Przedstawiciele wrocławskiej firmy w odpowiedzi na zarzuty zaznaczyli, że przeciętnemu polskiemu konsumentowi hasło „Jack Strong” kojarzy się przede wszystkim z postacią Ryszarda Kuklińskiego oraz tytułem filmu o tej postaci, natomiast identyfikacja marki polskiej whisky ma nawiązywać do naszej rodzimej tradycji. 

Ponadto, jak zauważyli przedstawiciele firmy Akwawit, oba trunki znacznie różnią się od siebie, co z pewnością dostrzegają prawdziwi amatorzy whisky i nie ma obawy, że pomylą amerykański alkohol z polskim wyrobem. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij