Zalando testuje dostawy w zwrotnych i ekologicznych opakowaniach

Zalando testuje dostawy w zwrotnych i ekologicznych opakowaniach

Zalando rozpoczęło testy nowego, ekologicznego sposobu na dostarczanie klientom ich zamówień – wybrane osoby z Finlandii, Norwegii, Szwecji oraz Danii otrzymają swoje przesyłki w zwrotnych kopertach wielokrotnego użytku.

Stosowanie opakowania wielokrotnego użytku pozwoli Zalando zmniejszyć liczbę odpadów oraz wydłuży cykl życia surowca, z którego zrobiona została eko-koperta. Ponadto, dzięki ograniczeniu produkcji jednorazowych opakowań, emisja dwutlenku węgla może zostać zredukowana nawet o 80%.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Testy toreb fińskiego startupu RePack prowadzone są aktualnie w Finlandii, Norwegii, Szwecji oraz Danii, lecz weźmie w nich udział tylko 10 tys. konsumentów. Jak zaznacza Zalando, nowe, ekologiczne rozwiązanie będzie wymagało większego zaangażowania od zamawiających, bowiem po otrzymaniu przesyłki w eko-kopercie, klienci będą musieli ją zwrócić nawet jeśli zachowają wszystkie zamówione produkty. 

W czerwcu br. Zalando poinformowało o wymianie toreb dla produktów kosmetycznych z plastikowych na papierowe. Zmiana ta pozwoli na zredukowanie zużycia plastiku niemal o 9,5 tys. kg rocznie. Ponadto, platforma zapowiedziała również przestawienie się na materiały w 100% zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju do 2020 roku.

zdjęcia: facebook.com/OriginalRePack

PS

Zalando postanowiło dać drugie życie nienoszonym już ubraniom i otworzyło dedykowany im sklep w centrum handlowym Alexa w Berlinie. Znajdziemy tam używaną odzież kobiecą za 3, 5 lub 7 euro.

PS2

Kaufland jest kolejną siecią, która postanowiła zrezygnować z jednorazowych foliówek – teraz zamiast ich dostępne będą torby bawełniane, papierowe i plecionki.

PS3

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, w połowie lipca br. Carrefour wprowadził dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij