Wystartuj w biegu „Czas na wzrok” 12 października i podaruj potrzebującym dzieciom lepszą przyszłość

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wystartuj w biegu „Czas na wzrok” 12 października i podaruj potrzebującym dzieciom lepszą przyszłość

Tylko do 30 września, trwa rejestracja do 2. Charytatywnego Biegu „Czas Na Wzrok", zorganizowanego przez Grupę Essilor. Każdy zawodnik to jedna para okularów dla porzuconych i osieroconych dzieci.

Dzieci, które są pod opieką Stowarzyszenia, a także rodzin zastępczych, to maluchy po trudnych przejściach, często zaniedbane pod względem emocjonalnym, edukacyjnym czy zdrowotnym.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Często zdarza się, że dzieci, które trafiają pod opiekę naszej organizacji, musimy gruntownie przebadać, to dzieci, które nigdy nie były u dentysty, u okulisty czy innych specjalistów, dla Rodzin SOS i rodzin zastępczych zorganizowanie i często opłacenie takich wizyt, to bardzo duży wydatek, nie mówiąc już o zakupie okularów. Dlatego tak jesteśmy wdzięczni za pomoc takich firm jak grupa Essilor i wszystkich osób, które dla nas biegają – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowa Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie z Grupą Essilor współpracuje już od ponad 3 lat. W ubiegłych latach w ramach akcji „SOS dla Wzroku”, pracownicy grupy- wolontariusze przebadali dzieciom wzrok, a tym, które potrzebowały korekcji, Grupa Essilor bezpłatnie przekazała okulary korekcyjne.

W 2018 roku zostało przebadanych 55 dzieci, a od początku 2019 aż 65, teraz kolejne dzieci czekają na swoje okulary, które „wybiegają” im uczestnicy już drugiego Charytatywnego Biegu Czas Na Wzrok!

Wydarzenie będzie miało miejsce 12 października w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku. Grupa Essilor przekaże tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym. W zeszłym roku w biegu wzięło udział 1000 osób i ponad 50 gwiazd.

– W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję. W biegu pobiegnie wiele gwiazd takich jak: Małgorzata i Radosław Majdanowie, Anna Dereszowska, Beata Sadowska, Kasia Cichopek czy Magda Bereda i wiele innych osób, którym los potrzebujących dzieci nie jest obojętny. Sama nie raz widziałam zachwyt w oczach dziecka, które dostają od nas nowe okulary i jest to niezwykłe uczucie i ogromna satysfakcja. Wszyscy, którzy pobiegną w biegu „Czas na wzrok”, mogą jej doświadczyć! Naprawdę warto pomagać! – mówi Justyna Skrzypek z Grupy Essilor.

Jak wynika z obserwacji ekspertów Stowarzyszenia, każda para okularów jest dla dzieci z pieczy zastępczej czy rodzin w potrzebie szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 35 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1530 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata.

Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom, rodzinną opiekę bezpieczeństwo.. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu "SOS Rodzinie", którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij