Webinar Flywheel – automatyzacja webinarów, scenariusz użycia i zaoszczędzony czas

Webinary

partnerem merytorycznym działu jest ClickMeeting

Webinar Flywheel – automatyzacja webinarów, scenariusz użycia i zaoszczędzony czas

Pokochali je marketerzy, sprzedawcy, organizatorzy kursów i szkoleń. Do swoich strategii komunikacji wpletli je freelancerzy, startupy, przedsiębiorstwa, czy też uczelnie. Niezależnie od biznesowego celu, webinary przynoszą rzeczywiste rezultaty, więc ich rosnąca popularność nie zaskakuje.

Wymagają jednak zainwestowania czasu w poznanie narzędzia i wykorzystania pełni możliwości i to może wydawać się wysokim progiem wejścia. Co zrobić, żeby go pokonać? Co zrobić, żeby zyskać czas na organizacji wydarzeń online? Poznaj automatyzację webinarów – Webinar Flywheel.

Zanim zagłębimy się w szczegóły, poświęć kilka sekund na przyjrzenie się tym liczbom:

43 000 USD

Tyle zarobiła jedna firma na najbardziej dochodowym płatnym wydarzeniu zorganizowanym na platformie ClickMeeting.

2 890 leadów

Tyle leadów wygenerował jeden z naszych klientów za pomocą webinarów na żądanie w okresie krótszym niż rok.

9 godzin
29 prezenterów z 3 kontynentów
2 000 uczestników

Największym oraz najbardziej imponującym webinarem zorganizowanym na platformie ClickMeeting była międzynarodowa konferencja dydaktyczna. Wydarzenie trwające 9 godzin zgromadziło 2 tysiące uczestników, którzy słuchali i oglądali 29 prezenterów zlokalizowanych na trzech kontynentach!

Ujawniamy powyższe statystyki, aby zaprezentować, jakie możliwości kryją się organizowaniem wydarzeń online.

Webinary to sprawdzone w boju narzędzie, które dostarcza wyniki w takich dziedzinach jak:

 • Sprzedaż;
 • Marketing;
 • Edukacja online.

Niezależnie od tego, która z nich jest Ci bliższa, od teraz możesz wprowadzić do niej…

Webinar Flywheel – struktura, automatyzacja, plan działania

Rozpoczęło się od wizji, ewoluowało w plan działania, aż w końcu przerodziło się w produkt. Jest to niezwykle szczegółowa struktura, wyposażona w narzędzia do automatyzacji oraz scenariusz pokazujący, jak wprowadzić to wszystko w życie.

W czerwcu 2019 przedstawiliśmy pojęcie Webinar Flywheel szerszej publiczności. Naszym zamiarem było stworzenie efektywnej alternatywy dla tradycyjnego, linearnego lejka sprzedażowego i marketingowego. Zainspirowani koncepcjami flywheela stworzonymi przez Jeffa Bezosa z Amazonu, Randa Fishkina (wówczas Moz) oraz przez HubSpot, przenieśliśmy je na grunt webinarów.

Wymagało to nie tylko nowego podejścia do sprzedaży i marketingu, lecz również intensywnego rozwoju produktu i tworzenia ram, które mógłbyś z łatwością zaadaptować do swojej strategii webinarowej.

Oto, jak prezentuje się nasz Webinar Flywheel:

Jak rozszyfrować ten diagram? Nasz dyrektor marketingu, Agnieszka Józwiak, w skrócie rozłoży to na czynniki pierwsze:

Ostatecznym celem uruchomienia Webinar Flywheel jest osiągnięcie wzrostu – zdobycie większej liczby leadów, klientów oraz studentów niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak sekret polega na tym, aby zrobić to mądrze. Organizowanie webinarów wymaga wielu działań i zazwyczaj zabiera wiele czasu i energii. Pamiętajmy, że czas to najbardziej pożądana waluta. Jak ją uzyskać? To pytanie towarzyszyło nam od rozpoczęcia prac nad pojęciem „flywheel” w kwestii webinarów. Odpowiedź kryje się pod poniższymi hasłami:

 • Automatyzacja;
 • Gotowe do użycia scenariusze.

Automatyzacja – zapomnij o powtarzalnej pracy

Aby oczarować publiczność angażującymi webinarami, musisz włożyć serce w tworzenie odpowiednich i inspirujących treści. Jest to ogromne wyzwanie, ale zwieńczeniem tego wysiłku jest niesamowita satysfakcja!

Jednak po drodze pojawia się wiele innych czasochłonnych działań. Z tego powodu opracowaliśmy zestaw automatycznych narzędzi, które pozwalają na zaoszczędzenie i ponowne zainwestowanie czasu (zwykle poświęcanego na powtarzalną pracę) w tworzenie większej ilości wartościowych treści!

Przykładowo:

 • Zamiast organizowania dziesiątek webinarów na żywo, możesz stworzyć jedno wydarzenie i udostępnić je jako webinar na żądanie lub jako powtarzający się webinar automatyczny! W międzyczasie (gdy wydarzenia same pracują na siebie) możesz zabrać się na przygotowywaniu treści na następne wydarzenia!
 • Zamiast uganiania się za potencjalnymi klientami lub leadami, aby przyciągnąć ich swoją ofertą, możesz zautomatyzować swoją kampanię e-mailową i pozwolić naszej platformie przejąć od Ciebie ich wysyłkę!

Ale to nie wszystko!

Gotowe do użycia scenariusze

Wiemy, jak to jest, gdy użytkownicy trafiają na strony internetowe z oprogramowaniem, zwłaszcza gdy decydują się wypróbować produkt, którego jeszcze nie znają.

Dziesiątki funkcji, narzędzi i integracji – jak tym wszystkim zarządzać? Jak być w tym dobrym? To przytłaczające i dezorientujące.

Dlatego nie chcieliśmy po prostu Cię zostawić z ogromem funkcji. Nie musisz działać na własną rękę – pracę domową zrobiliśmy za Ciebie!

Esencją Webinar Flywheel jest pokazanie sposobu osiągania wyników, wskazując wszystkie narzędzia, których należy użyć w odpowiednim momencie.

Jako przykład (i jednocześnie jeden z głównych zastosowań webinarów) wykorzystaliśmy prowadzenie kursów online. Zilustrowaliśmy kompletny plan działania, aby pomóc Ci zaoszczędzić czas, który musiałbyś zainwestować w samodzielne budowanie takiego scenariusza:

Webinar Flywheel rozpoczyna nowy rozdział dla planów i cennika

Automatyzacja i nowe podejście Webinar Flywheel zmieniły ofertę cenową platformy ClickMeeting. To nie jest już tylko koncept. To gotowy pakiet zawierający funkcje i integracje, które są teraz dostępne w jednym z naszych nowych planów.

Odkryj wszystkie narzędzia, dzięki którym rozpoczniesz swoją przygodę z Webinar Flywheel -> KLIKNIJ TUTAJ

Z tego względu, w tym samym czasie ogłaszamy Webinar Flywheel jako produkt oraz zredefiniowane plany i cennik.

Pożegnaliśmy się z dawnymi pakietami MyWebinars oraz MyWebinars PRO i prezentujemy nowe plany:

Live oraz Automated

Oba plany pomogą Ci w organizowaniu webinarów oraz projektowych i biznesowych spotkań online.

Jaka jest główna różnica między tymi pakietami? Ich nazwy mówią same za siebie.

Plan Live

Jeśli wybierzesz plan Live, oznacza to, że koncentrujesz się głównie na organizowaniu spotkań na żywo. W tym planie znajdziesz wszystko, aby robić to w efektywny sposób:

Jeśli chcesz inspirować przyszłych klientów swoją unikalną wiedzą lub prezentować produkt i zamykać sprzedaż dzięki webinarom, a może uczyć studentów online i generować większe przychody, to plan Live jest stworzony dla Ciebie.

Jeśli jednak jesteś zainspirowany naszym konceptem Webinar Flywheel i poważnie traktujesz skalowanie swojego biznesu poprzez webinary, sprawdź dokładnie poniższy plan:

Plan Automated

Ta opcja zawiera wszystkie elementy z planu Live, jednak wynosi je o poziom wyżej dzięki zestawowi automatycznych narzędzi Webinar Flywheel!

Oprócz możliwości organizowania webinarów na żywo możesz zwiększyć swoją efektywność i zyskać czas organizując webinary automatyczne oraz na żądanie! Nie musisz być obecny na wszystkich swoich wydarzeniach. W ten sposób zaoszczędzisz wiele cennych godzin.

To nie wszystko! Oto tylko kilka funkcji, które możesz znaleźć w planie Automated:

 • Automatyczne wiadomości z podziękowaniem;
 • Automatyczne wiadomości follow-up;
 • Automatyczne zaproszenia na nadchodzące wydarzenia;
 • Certyfikaty dla uczestników, którzy ukończyli Twój kurs online.

Pamiętasz, co mówiliśmy o dostępie do większości integracji w planie Live? Plan Automated posiada je wszystkie! Jeśli go wybierzesz, zdobędziesz również dostęp do integracji analitycznych i remarketingowych:

Mając je w swoim arsenale, będziesz mógł analizować statystyki, podążać za swoimi leadami i docierać do nich za pomocą kampanii remarketingowych.

Wypróbuj za darmo automatyzację oraz Webinar Flywheel!

Zgadza się! Nasz odmieniony cennik obejmuje również konta testowe.

Chcieliśmy uniknąć wydania konta testowego w jakiejkolwiek podstawowej lub ograniczonej wersji naszego oprogramowania webinarowego. Wręcz przeciwnie, naszym celem było danie Ci szansy na maksymalne wykorzystanie 30 darmowych dni i sprawdzenie planu Automated w akcji.

Oznacza to, że po zarejestrowaniu się, otrzymasz dostęp do narzędzi Webinar Flywheel i będziesz mógł go bezpłatnie testować przez cały miesiąc!

Gotowy?

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij