180heartbeats + Jung v Matt przygotowała kampanię digital wspierającą premierę Ballantine’s 23 Year Old w Korei Południowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
180heartbeats + Jung v Matt przygotowała kampanię digital wspierającą premierę Ballantine’s 23 Year Old w Korei Południowej

Agencja 180heartbeats + Jung v Matt przygotowała kampanię digital wprowadzającą whisky Ballantine’s 23 Year Old w kanale travel-retail w Korei Południowej. Po udanych kampaniach dla marki Absolut, to kolejny międzynarodowy projekt realizowany dla Pernod Ricard Global Travel Retail.

Pierwsza w rodzinie Ballantine’s 23-letnia whisky trafiała na koreański rynek we wrześniu, a kampania ruszyła równolegle. Ballantine’s 23 Year Old dojrzewa wyłącznie w beczkach z amerykańskiego dębu, a producent określa jej smak jako bogaty, zrównoważony, odważny i dojrzały.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampania skierowana do dojrzałych mężczyzn powyżej 30., wspiera sprzedaż Ballantine’s 23 Year Old w strefach wolnocłowych na lotniskach (travel-retail). Pomysł “For those who matter the most” (Dla tych, którzy znaczą najwięcej) jest mocno osadzony w koreańskiej kulturze. Nawiązuje do powszechnego tam zwyczaju obdarowywania się prezentami, a także do atrybutów 23-letniej whisky Ballantine’s, takich jak dojrzałość, zbalansowanie i głębia smaku.

Bohaterem spotu jest Bruno, znany koreański influencer i właściciel sklepu krawieckiego szyjącego na zamówienie, którego widzimy w trakcie pisania listu z podziękowaniami do swojego mentora. Kampania zachęca Koreańczyków do obdarowania whisky Ballantine’s 23 Year Old wyjątkowych w ich życiu osób, które wspierały ich na drodze do dojrzałości, symbolizując czas, jaki alkohol spędził dojrzewając w beczkach. Dodatkową zachętą dla osób kupujących butelkę Ballantine's 23 Year Old jest prezent dodawany do zakupu – ekskluzywne pióro, które nawiązuje do aktu podziękowania w bardziej tradycyjny sposób.

Działania realizowane są w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube), z dodatkowym wsparciem kampanii display. Komunikację zaplanowano tak, by dotrzeć zarówno do biznesmenów podróżujących w interesach, jak i tych, którzy planują kolejną podróż – rezerwują loty, zakwaterowanie itp. 180heartbeats przygotowała 30-sekundowy film, formaty wideo do social mediów i emisji na koreańskich lotniskach (w tym na 23-metrowy Giant LED), a także opracowała koncepcję podstrony marki.

Wsparcie promocji Ballantine’s 23 Year Old to już kolejna międzynarodowa kampania, którą 180heartbeats realizuje dla Pernod Ricard. Wcześniej przygotowała działania w retail-travel wspierające limitowaną edycję wódki Absolut Drop of Love (m.i.n. Australia, Singapur) oraz Absolut Grapefruit (Australia, Nowa Zelandia, USA, Singapur) oraz Martell Coniac (Chiny).

– Ta kampania stanowi dobry przykład tego, w jaki sposób Pernod Ricard Global Travel Retail wykorzystuje głębokie zrozumienie konsumentów i dane, by komunikować się z nimi na kluczowych etapach podróży. Określiliśmy jak chcemy dotrzeć do docelowych konsumentów i obrazowo pokazaliśmy dlaczego Ballantine’s 23 Year Old może być dla nich wartościowa, we właściwym kanale komunikacji i czasie, by zmaksymalizować zaangażowanie – komentuje Dino Metaxas, digital director Pernod Ricard Global Travel Retail.

– Dzięki tej współpracy mamy możliwości zdobywania doświadczenia na bardzo ciekawym portfolio, dla prestiżowego i doświadczonego klienta, w wymagającym kanale sprzedaży oraz na ważnych międzynarodowych rynkach. Nie tylko jest to rozwijające kreatywnie, ale także pozwala wzmacniać inne nasze kompetencje, na przykład z zakresu nowych technologii. Mamy więc szansę budować unikalne know-how – ocenia Marcin Gaworski, chief executive officer & partner 180heartbeats + Jung v Matt. 

Pernod Ricard ma swoim portfolio kilkadziesiąt najpopularniejszych na świecie marek alkoholi m.in. Wyborową, Kahlúa, Malibu, Chivas Regal. Global Travel Retail, który obsługuje 3,1 miliarda podróżnych rocznie, jest kluczowym kanałem sprzedaży Pernod Ricard – jest obecnie drugim ważnym rynkiem pod względem znaczenia strategicznego i zysku w ramach Grupy.

Spoty wyprodukował F25 Production House.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij