Apply Through: McDonald’s rekrutuje do pracy za pomocą asystentów głosowych

Apply Through: McDonald’s rekrutuje do pracy za pomocą asystentów głosowych

Rozmowy kwalifikacje są dla Was stresujące? McDonald’s wpadł na nietypowy pomysł, by stały się one nieco przyjemniejsze dla kandydatów ubiegających się o pracę – rekrutację w popularnej sieci będzie przeprowadzać teraz asystent głosowy. Przynajmniej częściowo.

Sieć McDonald’s ruszyła z nowym programem zatytułowanym „Apply Through”, w ramach którego do rekrutacji potencjalnych pracowników firma wykorzystuje pracę asystentów głosowych Google Assistant i Alexy Amazona.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rekrutacja przez system będzie jedynie pierwszą częścią całego procesu – kandydat ubiegający się o pracę w lokalu sieci McDonald’s będzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez asystenta głosowego, a następnie wypełnić specjalny formularz, który otrzyma SMS’em. 

Jak tłumaczą przedstawiciele sieci McDonald’s, automatyzacja procesu rekrutacji jest sposobem na dotarcie do młodych ludzi, którzy poszukują pracy na niższym szczeblu.

Co ciekawe, już dwa lata temu marka realizowała podobny program – rekrutowała kandydatów do pracy za pomocą aplikacji Snapchat. 

PS

Fińska agencja reklamowa w ramach swojej nietypowej kampanii rekrutacyjnej postanowiła stworzyć perfumy, które składają się m.in. z potu pracowników firmy.

PS2

Z cyklu niecodziennych kampanii rekrutacyjnych – w marcu br. na ulicach Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Poznania pojawiła się wyjątkowa seria citylightów Capgemini, która wciągała przechodniów w zabawę z rozszerzoną rzeczywistością (AR).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij