„Obudź się! Uwaga=życie”: Gang Seniorów i Piotr Fronczewski w nowej kampanii ZDM

„Obudź się! Uwaga=życie”: Gang Seniorów i Piotr Fronczewski w nowej kampanii ZDM

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wystartował z nową kampanią społeczną, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na warszawskich drogach. Inicjatywę promują humorystyczne spoty z „Gangiem Seniorów” i Piotrem Fronczewskim w rolach głównych.

Jak pokazują ubiegłoroczne statystyki opublikowane przez ZDM, osoby po 60. roku życia to grupa najbardziej narażona na ryzyko wypadku. Wśród najczęściej występujących przyczyn wypadków drogowych z udziałem seniorów na warszawskich drogach są: nieudzielenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych (60,3%) i nieprawidłowe cofanie pojazdów (16,8%). Seniorzy natomiast najczęściej przyczyniają się do wypadków przekraczając jezdnię w miejscu niedozwolonym (14%). 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby poprawić bezpieczeństwo osób starszych na warszawskich drogach, ZDM ruszył z nową kampanią społeczną pod hasłem „Obudź się! Uwaga=życie”, w ramach której stworzono dwa humorystyczne spoty.

W pierwszym filmie sprytny „Gang Seniorów” wymierza sprawiedliwość nieostrożnemu kierowcy, w drugim zaś aktor Piotr Fronczewski, który wciela się w rolę Świętego Piotra, poucza starszą Panią, przechodzącą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Ponadto, w ramach kampanii zaplanowano długofalowe działania, za pomocą których ZDM chce dotrzeć do seniorów. Mowa tu m.in. o spotkaniach na Uniwersytetach III wieku, w klubach seniora, oraz w warszawskich parafiach, gdzie przedstawiciele zarządu będą informowali seniorów o zagrożeniach na drodze.

PS

W maju br. agencja eventowa Horeca Group wraz z Zarządem Dróg Miejskich i partnerem strategicznym Volvo Trucks, zorganizowali kampanię „Razem na drodze” – akcję edukacyjną dla ponad 4000 uczniów szkół podstawowych.

PS2

„Gdzie mam zaparkować, jak wszystko zajęte”, „Tu wszyscy tak parkują”, „Mnie stać na to, żeby sobie tu stać”, „Ja tylko na chwilę” – to tylko wybrane wymówki, które mogliśmy usłyszeć podczas realizacji spotu w ramach kampanii społecznej „10 metrów” Zarządu Dróg Miejskich. A Ty, jaką masz wymówkę?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij