L’Oreal chce zmienić plastikowe opakowania na te na bazie papieru

L’Oreal chce zmienić plastikowe opakowania na te na bazie papieru

Marka L’Oreal stawia sobie za cel, by ograniczyć wykorzystywanie plastiku i planuje w 2021 roku wprowadzić na rynek produkty do pielęgnacji skóry w opakowaniu na bazie papieru.

L’Oreal to kolejna już marka, która realizuje liczne działania na rzecz ochrony naszego środowiska. Niedawno firma zobowiązała się, że do 2025 roku 100% opakowań, w których sprzedawane są jej produkty, będzie można ponownie wykorzystać, napełnić, naładować i poddać recyklingowi lub kompostowaniu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz marka, że w 2021 roku planuje wprowadzić na na rynek produkty do pielęgnacji skóry w opakowaniu na bazie papieru. Będzie to możliwe dzięki współpracy z firmą Albéa, która  opracowała pierwszą tubkę kosmetyczną na bazie kartonu – w takim opakowaniu tworzywo sztuczne jest w większości zastępowane biologicznym i certyfikowanym materiałem podobnym do papieru. 

Rozwiązanie firmy Albéa oficjalnie pojawi się na rynku już w przyszłym roku, natomiast marka L’Oreal planuje wprowadzić pierwsze kosmetyki w papierowych butelkach w 2021 roku.

PS

Marka Carlsberg zaprezentowała dwa nowe prototypy butelki Green Fibre Bottle, wykonanej z włókien pozyskiwanych z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Ekologiczne opakowania na piwo zostaną teraz poddane testom, by sprawdzić czy np. chronią one piwo przed utratą jakości.

PS2

Projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

PS3

KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną, która tworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij