Marka Levi’s zaprezentowała kolekcję akcesoriów z recyklingowanego dżinsu, stworzoną w szczytnym celu

Marka Levi’s zaprezentowała kolekcję akcesoriów z recyklingowanego dżinsu, stworzoną w szczytnym celu

Marka Levi’s nawiązała współpracę z włoską organizacją Porto Alegre, która wspiera osoby najbardziej potrzebujące, w tym m.in. uchodźców. W jej ramach powstała kolekcja akcesoriów z recyklingowanego dżinsu, którą uszyli podopieczni fundacji.

Porto Alegre to organizacja społeczna, która pomaga m.in. osobom bezdomnym, migrantom, a także uchodźcom. Jednym z głównym priorytetów fundacji jest organizowanie szkoleń zawodowych swoim podopiecznym, aby mogli oni szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad dwa lata temu marka Levi’s nawiązała współpracę z organizacją, czego efektem jest nowa, wyjątkowa kolekcja akcesoriów, w której znajdziemy m.in. torby, piórniki czy też kosmetyczki. Co istotne – wszystkie produkty wykonane są z dżinsu i innych materiałów, które nie zostały uprzednio wykorzystane w pracowniach brandu. 

Kolekcja akcesoriów z recyklingowanego dżinsu została w całości uszyta przez podopiecznych fundacji Porto Alegre. Wszystkie wpływy ze sprzedaży produktów będą przekazane bezpośrednio na konto organizacji.

PS

W ramach współpracy Coca-Cola i Diesel stworzyły wspólną kapsułową kolekcję ubrań wykonanych m.in. ze zrecyklingowanych butelek plastikowych.

PS2

Popularna marka COS, należąca do grupy H&M, postanowiła dać drugie życie swoim niesprzedanym i zniszczonym ubraniom – w ramach współpracy z organizacją Renewal Workshop firma odnowiła je i stworzyła z nich nową kolekcję.

PS3

Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.

PS4

Modele butów Futurecraft.Loop marki adidas wykonane są z plastiku, który w pełni można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do stworzenia nowej pary obuwia. 

PS5

Marka The North Face wpadła na świetny pomysł recyklingowania swoich starych, żółtych namiotów – stworzyła z nich torby oraz plecaki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij