McDonald’s wprowadzi do oferty całkowicie wegański zestaw

McDonald’s wprowadzi do oferty całkowicie wegański zestaw

Veggie Dippers – taką nazwę będzie nosić całkowicie wegański zestaw, który już na początku przyszłego roku pojawi się w brytyjskich lokalach sieci McDonald’s.

Do tej pory sieć McDonald’s w swojej ofercie miała poszczególne wege potrawy, takie jak np. niedawno wprowadzony roślinny Burger Drwala. Na początku roku natomiast marka testowała w Norwegii wegańską alternatywę dla klasycznych nuggetsów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak donosi BBC, z uwagi na głosy klientów sieci, którzy domagali się wprowadzenia do menu dania całkowicie wegańskiego, marka w końcu postanowiła wyjść im naprzeciw – już na początku stycznia 2020 roku w brytyjskich lokalach sieci McDonald's wprowadzony zostanie nowy zestaw, składający się z wegańskich nuggetsów, frytek i napoju.

Roślinne nuggetsy będą wykonane z ryżu, papryki, pomidorowego pesto oraz pasty z grochu i – jak zapewnia sieć – będą smażone oddzielnie, a nie jak dotychczas, razem z produktami mięsnymi. 

PS

Szwedzka sieć restauracji MAX Burgers na początku grudnia br. wprowadziła nowy produkt bezmięsny – Delifresh Plant Beef – którego autorska receptura została opracowana przez szefa kuchni Jonasa Mårtenssona. Unikalna kompozycja sprawia, że choć na bazie białka roślinnego, kotlet wygląda i smakuje, jak mięso.

PS2

W listopadzie br. we wszystkich restauracjach sieci Burger King w 25 krajach w Europie, w tym w Polsce, wprowadzony został Rebel Whopper – pierwszy burger z roślinnym patty.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij