Burger King rozdaje Whoppery osobom mieszkającym obok słynnych schodów z „Jokera” i zaczepia sieć McDonald’s

Burger King rozdaje Whoppery osobom mieszkającym obok słynnych schodów z „Jokera” i zaczepia sieć McDonald’s

Burger King wystartował z nową kampanią pod hasłem „King Stairs”, która nawiązuje do popularnej sceny z głośnego filmu „Joker” i jednocześnie po raz kolejny dał prztyczka w nos swojemu rywalowi – czyli sieci McDonald’s.

„Joker” to niewątpliwie jeden z najgłośniejszych filmów 2019 roku. Produkcja już zdążyła zebrać wiele prestiżowych nagród filmowych, a mówi się, że ma także szansę na kilka Oscarów. Nic więc dziwnego, że schody znajdujące się w nowojorskiej dzielnicy Bronx, na których tytułowy Joker odegrał swój popisowy taniec, stały się ostatnio niesamowicie popularne wśród turystów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Burger King postanowił więc wynagrodzić wszystkim osobom mieszkającym nieopodal słynnych schodów fakt, że codziennie muszą przedzierać się przez tłumy robiące sobie na ich tle pamiątkowe zdjęcia i postanowił rozdać im darmowe Whoppery. 

W spocie promującym akcję marka po raz kolejny też pokusiła się o zaczepkę wobec sieci McDonald’s, która to nierozłącznie kojarzy się z postacią klauna. 

PS

W maju 2019 roku Burger King stworzył kampanię, w której poruszył kwestię strachu małych dzieci przed klaunami, by jednocześnie zareklamować swoje, pozbawione tych postaci przyjęcia urodzinowe.

PS2

Po tym, jak rosyjski oddział Burger Kinga stwierdził, że horror na podstawie prozy Stephena Kinga „To” jest najdłuższą reklamą konkurencji, ponieważ wizerunek klauna Pennywise’a za bardzo przypomina postać Ronalda McDonalda, marka postanowiła zadziałać i na premierze filmu w Niemczech zażartowała z sieci fast foodów.

PS3

A tu przykład innej "walki" między Burger Kingiem a McDonaldem.

PS4

Pod koniec 2018 roku Burger King zrealizował nietypową akcję, w ramach której każda osoba, która zamówiła Whoppera znajdując się w okolicach McDonalda, otrzymała go za centa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij