Senuto pozyskało 5,7 mln zł na ekspansję w Europie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Senuto pozyskało 5,7 mln zł na ekspansję w Europie

Senuto, polska spółka dostarczająca zaawansowane narzędzia i dane w obszarze SEO, e-commerce oraz content marketingu, pozyskała w zakończonej właśnie rundzie finansowania 5,7 mln złotych. W rozwój platformy zainwestował fundusz ARIA Private Equity oraz dwaj business angels.

Senuto rozwija – opartą o sztuczną inteligencję – technologię analizy danych związanych z dokonywanymi w Internecie wyszukiwaniami. Jej rozwiązania umożliwiają klientom znaczne zwiększenie ruchu organicznego trafiającego do serwisu. Firma dostarcza też narzędzia pozwalające na automatyczne planowanie treści artykułów wykorzystujących konkretne słowa kluczowe. Obecnie z tych możliwości korzystają już wszyscy liczący się w Polsce wydawcy oraz większość czołowych sklepów internetowych, marketplace’ów, porównywarek cen oraz agencji SEM/SEO. Spółka zbiera i analizuje dane dotyczące 19 milionów fraz oraz 7 milionów domen.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W Senuto stawiamy na dokładność analiz i szeroki wachlarz oferowanych funkcji. Klienci to doceniają, a ich liczba bardzo szybko rośnie. W Polsce z naszych rozwiązań korzysta już ponad 900 firm i 14 000 użytkowników. W najbliższym czasie chcemy skupić się na ekspansji zagranicznej. Planujemy też upowszechniać wykorzystanie machine learning w działaniach SEO. W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na rozwoju na rynkach europejskich. Środki z rundy pozwolą nam zbudować większy zespół, a także jeszcze bardziej rozwinąć naszą technologię. Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie w każdym obszarze – mówi Damian Sałkowski, CEO Senuto.

Największą część z uzyskanych w zakończonej rundzie środków – 5,2 mln złotych – spółka pozyskała od funduszu inwestycyjnego ARIA Private Equity. Dzięki temu wsparciu Senuto chce aktywnie działać na rzecz pozyskania odbiorców w kolejnych krajach europejskich. Na liście jej strategicznych kierunków znajdują się m.in. Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Szwecja i Norwegia.

– Zainwestowaliśmy w Senuto ponieważ spółka osiąga doskonałe wyniki - w ostatnim roku urosła o prawie 100%. Jej przewagą jest unikalna technologia. Senuto monitoruje stale 19 mln fraz kluczowych, a jej narzędzia pomagają istotnie zwiększyć skuteczność działań marketingowych w internecie. Ilość gromadzonych i analizowanych przez Senuto danych jest imponująca. Spółka posiada też mocny zespół z Damianem Sałkowskim, docenianym specjalistą SEO, oraz Krzysztofem Dębowskim na czele – mówi Dariusz Lewandowski, CEO ARIA Private Equity.

Inwestycja w rozwój Senuto jest dla funduszu ARIA Private Equity początkiem realizacji nowo zdefiniowanej strategii, zgodnie z którą fundusz chce zarówno wspierać spółki technologiczne, jak również finansować ich wykupy.

Podczas wcześniejszej rundy finasowania Senuto pozyskało 2 mln złotych od funduszu inwestycyjnego bValue. Dzięki otrzymanym wówczas środkom spółka rozwinęła swoją technologię oraz zespół. Obecnie zatrudnia 23 ekspertów wyspecjalizowanych w obszarze SEO, big data i data miningu. Po zakończonej właśnie rundzie spółka wyceniana jest na 30 mln złotych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij