McDonald’s rezygnuje z plastikowych słomek i wprowadza ekologiczne opakowania lodów McFlurry

McDonald’s rezygnuje z plastikowych słomek i wprowadza ekologiczne  opakowania lodów McFlurry

Od 23 stycznia br. we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce będą dostępne wyłącznie papierowe słomki. Sieć wprowadza także nowe, przyjazne środowisku opakowania lodów McFlurry oraz patyczki do balonów.

McDonald's rezygnuje z plastiku – już od 23 stycznia br. w restauracjach sieci w całej Polsce dostępne są wyłącznie papierowe słomki do napojów, które w 100% nadają się do recyklingu. Ponadto, marka zmieniła opakowanie do słynnych lodów McFlurry i patyczki do baloników na całkowicie papierowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Papierowe słomki w McDonald’s przeszły wiele testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności. Nowe rozwiązania opracowano w oparciu o reakcje konsumentów badane w wybranych restauracjach. Polska jest pierwszym rynkiem w systemie McDonald’s, w którym wdrożono tak nowoczesne rozwiązanie.

– Nowe papierowe słomki mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny bez namakania. To ponad dwukrotnie dłużej niż ich poprzednia wersja. Zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością certyfikatem ISEGA. Słomki oraz ich opakowania są wykonane w 100 proc. z papieru certyfikowanego przez PEFC. Produkty z tym oznaczeniem wspierają odpowiedzialną gospodarkę leśną – wyjaśnia Agnieszka Czarnecka, menadżer ds. zakupów McDonald’s Polska.

Jak zapewniają przedstawiciele sieci McDonald's, papierowe słomki, nowe kubki do lodów McFlurry i patyczki do balonów to dopiero początek. Już wkrótce w restauracjach marki zostaną wdrożone kolejne zmiany przyjazne środowisku.

PS

Veggie Dippers – taką nazwę będzie nosić całkowicie wegański zestaw, który już wkrótce ma pojawić się w brytyjskich lokalach sieci McDonald’s.

PS2

W ubiegłym roku w brytyjskich restauracjach sieci McDonald’s wycofano plastikowe wieczka na desery lodowe McFlurry i zastąpiono je pudełkami wykonanymi z tektury.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij