Helena Helmersson została pierwszą kobietą i osobą odpowiedzialną za zrównoważony rozwój, która objęła stanowisko CEO w firmie H&M

Helena Helmersson została pierwszą kobietą i osobą odpowiedzialną za zrównoważony rozwój, która objęła stanowisko CEO w firmie H&M

Ze styczniem 2020 roku Helena Helmersson objęła stanowisku CEO w H&M. Jest ona pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję w firmie, a zarazem pierwszą osobą na tym stanowisku, która wcześniej odpowiedzialna była za zrównoważony rozwój spółki.

fot. H&M

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Helena Helmersson w firmie H&M pracuje od 1997 roku. Uprzednio przez ponad rok pełniła rolę dyrektor operacyjnej. Helmersson jest nie tylko pierwszą kobietą na stanowisku CEO, ale także pierwszą osobą, która wcześniej specjalizowała się w kwestiach zrównoważonego rozwoju i taką funkcję pełniła w firmie przez ponad 5 lat. W styczniu br. objęła rolę nowej CEO, natomiast piastujący to stanowisko do tej pory Karl-Johan Persson został powołany na prezesa Grupy H&M – obecny prezes Stefan Persson zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

Decyzja o zmianie CEO na osobę wyspecjalizowaną w kwestiach zrównoważonego rozwoju może być pokłosiem ubiegłorocznych kontrowersji wywołanych przez Karla-Johana Perssona, który w jednej z wypowiedzi bronił tzw. fast fashion i stwierdził, że odwrócenie się od tego trendu jest błędem dla firm z branży modowej.

PS

Władze miasta Genewa, chcąc walczyć ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi kobiet, postanowiły nieco odmienić wygląd połowy znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych – postać męska zostanie zastąpiona żeńską.

PS 2

Firma Hasbro wprowadza na amerykański rynek nową edycję popularnej gry Monopoly, stworzoną z myślą o „przedsiębiorczych i kreatywnych kobietach”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij