Premiera musicalu przeciwko przemocy w szkole

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Premiera musicalu przeciwko przemocy w szkole

Musical Friends to niezwykły spektakl grany przez dzieci dla dzieci. To historia z życia szkoły, która uwrażliwić ma widzów na rosnący problem hejtu. Co ważne, Musical Friends wspiera również program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zaprasza na piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów, którzy oprócz umiejętności wokalnych, aktorskich i tanecznych, pokażą swoją przepiękną wrażliwość sceniczną. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne! Młodzi artyści chcą pokazać jak ważna jest tolerancja i empatia wśród rówieśników w szkołach, a część dochodu z biletów przeznaczona jest na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Warto podkreślić, że po każdym spektaklu odbywają się wyjątkowe lekcje empatii #JestemzSOS. Jest to program Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, promujący tolerancję wobec dzieci, które dorastają w pieczy zastępczej. W każdej klasie, każdej grupie rówieśniczej może znaleźć się dziecko, którego nie wychowują jego biologiczni rodzice. Odseparowanie dziecka od rodziców to zawsze trudna sytuacja, to trauma, która jest z dzieckiem jeszcze długo. Stowarzyszeniu zależy więc na tym, by dzieci, które trafiają do opieki zastępczej nie czuły się w szkole czy grupie rówieśników gorsze. Lekcje te organizowane są również w szkołach podstawowych i są całkowicie bezpłatne.

– Podczas tych zajęć tłumaczymy dzieciom, że brak sprzeciwu czy reakcji na przemoc też jest formą hejtu. Poprzez wspólną zabawę i dialog pokazujemy dzieciom, że ich rówieśnicy, którzy dorastają w pieczy zastępczej lub są w rodzinach dotkniętych kryzysami, których nie stać, np. na dobry telefon czy markowe buty, także zasługują na szacunek i zrozumienie i są takie same jak wszystkie inne dzieci – mówi Katarzyna Kopczyńska-Kwiatek, koordynatorka programu #JestemzSOS.

Opis spektaklu

W szkole trwają przygotowania do balu. W powietrzu unosi się atmosfera euforii. Każdy zastanawia się... kto z kim pójdzie. Michael postanawia wykorzystać okazję i zaprosić Larę, która od dawna mu się podoba. I tu pojawia problem…. Rodziny, z których pochodzą bardzo różnią się od siebie. Michael jest biedny, a Lara bogata. Czy uda im się pokonać stereotyp? Co jest prawdziwą wartością w kontaktach międzyludzkich? Czy inny oznacza gorszy-winny?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij