Bolt na Dzień Kobiet oferuje 19,9% zniżki swoim klientkom – bo tyle wynosiła luka płacowa w 2018 roku

Bolt na Dzień Kobiet oferuje 19,9% zniżki swoim klientkom – bo tyle wynosiła luka płacowa w 2018 roku

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet Bolt postanowił zwrócić uwagę na istotny problem nierówności płacowej w Polsce. Z tego powodu marka oferuje swoim klientkom zniżkę, która „nigdy nie powinna istnieć”.

Bolt na Dzień Kobiet ruszył z nietypową akcją, za pomocą której zwraca uwagę na ważny problem – nierówności płacowej w Polsce. Marka powołała się na najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, który wskazał, że miesięczne wynagrodzenie mężczyzn było aż o 19,9% wyższe niż kobiet w 2018 roku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym, marka postanowiła zaoferować swoim klientkom zniżkę w wysokości wspomnianej luki płacowej. Bolt zaznaczył przy tym też, że choć żaden rabat nie rozwiąże problemu, to „budowanie świadomości to pierwszy krok do zmian”. 

Akcja wzbudziła mieszane uczucia wśród internautów. Przedstawicielki płci żeńskiej chwaliły Bolta m.in. za zwrócenie uwagi na ważny problem, natomiast niektórzy mężczyźni wyrazili swoje niezadowolenie z faktu, że zniżka jest kierowana tylko do kobiet, w związku z czym nazwali inicjatywę „dyskryminacyjną”. 

zdjęcie: instagram.com/Bolt

PS

W ubiegłym roku berlińskie władze ogłosiły, że mieszkanki Berlina otrzymają zniżkę w wysokości 21% na bilet do metra, podczas gdy mężczyźni zapłacą normalną kwotę. Takie działanie miało na celu zwrócenie uwagi na wciąż istniejące różnice w wynagrodzeniach obu płci.

PS2

Z okazji walentynek Bolt postanowił połączyć to, co jego klienci lubią najbardziej – czyli zniżkowe kody – z akcją na rzecz zwierząt czekających na adopcję. Haczyk był jeden – aby otrzymać rabat, użytkownicy musieli zapoznać się z historiami czworonogów z pewnego warszawskiego schroniska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij