„Metro” i L.U.C. wybrali nowe Słowostwory

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Metro” i L.U.C. wybrali nowe Słowostwory

Dużym sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Słownik Słowostworów” organizowanego przez dziennik „Metro” i L.U.C-a – artystę Łukasza Rostkowskiego. Do konkursu na polskie odpowiedniki obcojęzycznych słów nadeszło prawie trzy tysiące zgłoszeń.

Konkurs na „Słownik Słowostworów” to wydarzenie towarzyszące „Rymoliryktandu” - performatywnemu testowi znajomości pisowni najtrudniejszych polskich zwrotów organizowanego przez Łukasza L.U.C Rostkowskiego, jednego z najbardziej cenionych współczesnych tekściarzy młodego pokolenia, laureata Paszportu Polityki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Już po raz drugi dziennik „Metro” przyłączył się do akcji, współorganizując na swoich łamach konkurs na polskie odpowiedniki obcojęzycznych słów.

Zainteresowanie konkursem i kreatywność czytelników „Metra” były naprawdę imponujące – nadesłano prawie trzy tysiące propozycji, aż o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

„Ta edycja uświadomiła mi, że słowa niosą z sobą niezwykłą energię. Czasem gęba woli powiedzieć dłuższe słowo, żeby się lepiej wyrazić, powygłupiać, pogimnastykować i porozciągać niż tylko spieszyć” - ocenił na łamach „Metra” L.U.C.

„Pomysłowość czytelników była w zasadzie niewyczerpana. Zamierzamy wykorzystać „Konkurs Słowostworów” do rozmowy o współczesnej polszczyźnie z językoznawcami. Marzy nam się, by zwycięskie słowa weszły do języka potocznego - mówi Anna Gąsiorowska, redaktor naczelna dziennika „Metro".

Finałowa lista nowych słów została opublikowana w dzienniku „Metro” oraz na portalu MetroMsn.pl

Jury wybrało zwycięskie propozycje, które pojawią się na koszulkach, torbach i bluzach wręczanych zwycięzcom, tworząc tym samym unikalny „Słownik Słowostworów”.

Laureaci konkursu otrzymali również książki ufundowane przez Agorę, a L.U.C. przyznał własną nagrodę pieniężną autorowi wybranego przez siebie słowa.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij