Brazylijski oddział McDonald’s w ogniu krytyki za reklamę o koronawirusie

Brazylijski oddział McDonald’s w ogniu krytyki za reklamę o koronawirusie

Brazylijski oddział McDonald’s został skrytykowany za swoją reklamę, za pomocą której sieć zwracała uwagę na to, jak ważne jest zachowywanie dystansu społecznego w związku z pandemią koronawirusa. Marka przeprosiła swoich klientów i wycofała kampanię.

24 marca br. informowaliśmy o nietypowej akcji brazylijskiego oddziału sieci McDonald’s, w ramach której marka tymczasowo rozdzieliła dwa złote łuki w swoim logotypie. W ten sposób firma zachęcała swoich klientów do zachowania dystansu między ludźmi podczas panującej epidemii. I choć wiele osób pochwaliło sieć za kreatywną kampanię, większości jednak się ona nie spodobała.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Internauci bowiem zarzucili sieci, że wykorzystuje pandemię koronawirusa do promocji swoich usług, zamiast – tak, jak wiele innych marek – na przykład wesprzeć służbę zdrowia, przekazując datek lub chociażby darmowe posiłki personelowi medycznemu. 

W związku z falą krytyki, jaka zalała markę, sieć McDonald’s w oficjalnym oświadczeniu przeprosiła swoich klientów i poinformowała o wycofaniu kampanii.

PS

Co ciekawe, wiele innych popularnych marek postanowiło w podobny sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność zachowania dystansu społecznego w czasach koronawirusa – m.in. Volkswagen, Burger King oraz Coca-Cola.

PS2

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa marka KFC postanowiła wycofać swoją reklamę pod hasłem „Palce lizać”, która mogłaby zostać źle odebrana w obecnej sytuacji. Kampanię, która promowała relacje międzyludzkie, wstrzymała także firma Hershey.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij