18,60, czyli dbajmy o siebie nawzajem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
18,60, czyli dbajmy o siebie nawzajem

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie potrzebuje stałych darczyńców. W akcji 18,60 apeluje o comiesięczne wsparcie finansowe w kwocie 18,60 zł niezbędne do funkcjonowania hospicjum.

Wyzwanie: 90 tys. zł miesięcznie

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

FHO podejmuje różne inicjatywy (fundraisingowe i edukacyjne), które mają na celu zachęcać do wspierania Fundacji w zapewnieniu swoim podopiecznym nie tylko opieki medycznej na najwyższym poziomie, ale też bliskości i akceptacji. Mimo licznych działań, każdego miesiąca w hospicjum brakuje 90 tys. zł, dlatego w akcji 18,60 prosi o wsparcie tą symboliczną, ale znaczącą dla FHO kwotą.

Dlaczego 18,60?

W 2013 r. Fundacja wyznaczyła sobie cel, aby brakującą co miesiąc kwotę uzyskiwać ze stałych wpłat. Ówczesna luka finansowa podzielona przez liczbę darczyńców dała kwotę 18,60 zł. Regularne darowizny finansowe pozwolą hospicjum zapełnić tę lukę i trwać bez obaw o przyszłość. Akcja to także symbol dbałości społeczeństwa o komfort życia pacjentów onkologicznych.

Bufor bezpieczeństwa 

Kwota, o jaką prosi Fundacja jest symboliczna. 18,60 zł to mniej niż koszt biletu do kina, a dla Fundacji synonim ciągłości opieki nad podopiecznymi. Jeśli darczyńcy zdecydują się systematycznie wspierać hospicjum, placówka będzie mogła nadal opiekować się pacjentami bez obaw o swoją przyszłość. Aby wspierać FHO regularnie, wystarczy skorzystać z narzędzia do wpłat cyklicznych, dostępnego na fho.org.pl/18-60. Darowiznę można odliczyć od podatku.

Rosnąca potrzeba

Dotychczasowe działania państwa mające na celu poprawę jakości i dostępności opieki paliatywnej w Polsce są niewystarczające. Hospicja cały czas borykają się z problemami finansowymi, które spowodowane są niedostatecznym dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Liczba potrzebujących stale rośnie, jednak wielu pacjentów nie może skorzystać z opieki, która powinna być im zagwarantowana. Dlatego tak istotne jest, aby pamiętać, jak ważną rolę pełnią hospicja, w których wspiera się życie do samego końca. 

Hospicjum, czyli troska o najbliższych

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa od 1990 roku niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują, troski i poczucia bezpieczeństwa. To miejsce ostatniego pożegnania, gdzie każdy gest wykonywany jest z najwyższą czułością i poszanowaniem godności człowieka. W skali roku lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan otaczają bezpłatną opieką ponad 3 000 pacjentów. Fundacja wspiera także rodziny chorych. To wszystko jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców i wolontariuszy. FHO jest największym hospicjum na terenie Warszawy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij