Cannes, Berlinale i Sundance stają się jednym festiwalem i przechodzą do online’u

Cannes, Berlinale i Sundance stają się jednym festiwalem i przechodzą do online’u

20 najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie – m.in. Cannes, Sundance, Tribeca czy Berlinale – łączy się w jedno wydarzenie pod hasłem „We Are One”. Co więcej, odbędzie się ono w internecie i będzie dostępne dla każdego.

Panująca pandemia koronawirusa spowodowała, że praktycznie wszystkie najważniejsze wydarzenia na całym świecie zostały odwołane – duże eventy sportowe, takie jak Euro 2020 czy też Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a także festiwale muzyczne oraz filmowe. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz jednak media na całym świecie obiegła wiadomość o tym, że zazwyczaj konkurujące ze sobą festiwale, tym razem połączyły siły – w efekcie powstało wydarzenie pod hasłem „We Are One”, które łączy w sobie 20 najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie – m.in. Cannes, Tribeca, Sundance czy też Berlinale.

Wydarzenie „We Are One” odbędzie się w dniach 29 maja – 7 czerwca na YouTubie i będzie całkowicie darmowe. Podczas tych kilku dni wyświetlone zostaną filmy fabularne, dokumentalne oraz krótkometrażowe, a także panele dyskusyjne z udziałem festiwalowych gości. 

Co ciekawe, podczas wydarzenia pokazywane będą jedynie reklamy, który celem będzie zachęcenie widzów do przekazywania datków na konta organizacji walczących z koronawirusem. 

Za organizację wydarzenia odpowiada firma należąca do aktora Roberta DeNiro – Tribeca Enterprises. W najbliższych dniach ma zostać ujawniony program festiwalu. 

PS

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

PS2

Tegoroczne tygodnie mody męskiej w Paryżu i Londynie, które miały odbyć się w czerwcu br., również zostały odwołane. Podobny los spotkał haute couture fashion week, który zaplanowano na drugi tydzień lipca br. Ma to związek z pandemią koronawirusa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij