VMLY&R Poland w gronie najczęściej nagradzanych agencji reklamowych na świecie według The Drum World Creative Rankings 2020

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
VMLY&R Poland w gronie najczęściej nagradzanych agencji reklamowych na świecie według The Drum World Creative Rankings 2020

Redakcja portalu The Drum opublikowała coroczny ranking marek, kampanii, agencji i kreatywnych „The Drum World Creative Rankings”. VMLY&R znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej nagradzanych sieci, a WPP pojawiło się na drugim miejscu rankingu najczęściej nagradzanych holdingów reklamowych.

Coroczny „The Drum World Creative Rankings” powstaje na podstawie liczby zdobytych nagród i nominacji na 21 międzynarodowych konkursach kreatywnych na świecie, m.in. Clios, D&AD, Epica, Golden Drum, London International Awards, The One Show i oczywiście Cannes Lions. Tak szeroki przekrój daje obiektywny obraz, który umożliwia stworzenie rzetelnych i niezależnych raportów. Dokument zawiera zestawienia m.in. w podziale na marki, grupy i agencje reklamowe, regiony i kraje, ale także prezentuje rankingi dyrektorów kreatywnych czy copywriterów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na potrzeby tegorocznego raportu przeanalizowano łącznie 2748 kampanii zrealizowanych dla 2520 klientów współpracujących z 1744 agencjami reklamowymi, reprezentowanymi przez 8306 kreatywnych. Na podstawie tego obszernego zestawienia wybrano 200 najlepszych w każdej kategorii.

Najczęściej nagradzane sieci i holdingi reklamowe na świecie

Sieć VMLY&R znalazła się w TOP 10 najczęściej nagradzanych sieci reklamowych, natomiast WPP został wymieniona jako drugi najczęściej nagradzany holding reklamowy.

Najczęściej nagradzane agencje reklamowe na świecie

Polski oddział agencji VMLY&R znalazł się w gronie najczęściej nagradzanych agencji reklamowych na świecie. Licznie nagradzane kampanie reklamowe, tworzone w warszawskim i krakowskim biurze, zapewniły agencji 149. miejsce w prestiżowym zestawieniu. Z kolei VMLY&R Kansas City znalazła się na 41 pozycji tego rankingu.

Najczęściej nagradzani kreatywni na świecie

Dawid Szczepaniak, executive creative director oraz partner w VMLY&R Poland, pojawił się w zwycięskim gronie w kategorii "The most awarded executive creative directors" na świecie na 183. pozycji. Ewelina Wojtyczka, art director, oraz Adam Smereczyński, associate creative director, wspólnie zajęli 197. miejsce na liście najczęściej nagradzanych art directors.

„Ostatni Twój Weekend" znów na szczycie

„Ostatni Twój Weekend" został wymieniony w rankingu najczęściej nagradzanych kampanii kreatywnych w minionym roku. Projekt realizowany z Gazeta.pl, Mastercard oraz BNP Paribas Bank Polska uplasował się na 105. pozycji. Jednocześnie, portal Gazeta.pl znalazł się w zestawieniu najczęściej nagradzanych marek, zajmując 132. miejsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij