McDonald's stawia na upcykling – sieć przerobiła plastikowe słomki na kostiumy kąpielowe

McDonald's stawia na upcykling – sieć przerobiła plastikowe słomki na kostiumy kąpielowe

Austriacki oddział McDonald's postanowił w ciekawy sposób wykorzystać plastikowe słomki, które zostały wycofane z restauracji sieci w związku z nową strategią zrównoważonego rozwoju – marka przerobiła je na kostiumy kąpielowe.

Od 23 stycznia br. w restauracjach sieci McDonald's w całej Polsce dostępne są wyłącznie papierowe słomki do napojów, które w 100% nadają się do recyklingu. Podobna zmiana została wprowadzona w lokalach marki w Austrii. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mimo przestawienia się na bardziej przyjazne dla naszego środowiska rozwiązania, popularna sieć fast foodowa musiała znaleźć sposób, by wykorzystać te plastikowe słomki, które zostały już wyprodukowane. Na ciekawy pomysł wpadł austriacki oddział McDonald's.

We współpracy z projektantami marki Poleit firma stworzyła kolekcję strojów kąpielowych, które powstały z mieszanki zrecyklingowanych plastikowych słomek oraz plastikowych odpadów znalezionych w oceanie. 

Za realizację odpowiada agencja Virtue.

PS

The North Face przedstawia Reduce – letnią kolekcję w duchu zero waste. Ubrania stworzone w ramach nowej linii wykonane zostały ze skrawków i resztek tkanin wprost z hal produkcyjnych marki.

PS2

Marka Vans ruszyła niedawno z nową kampanią pod hasłem „The Shoebox Challenge”, w ramach której zachęcała klientów do kreatywnego recyklingu opakowań bo butach. Niektóre pomysły internautów są naprawdę zaskakujące.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij